Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-05 10:19:34

Liepos 6-ąją Naisiuose skambės Lietuvos ir Sakartvelo himnai

Liepos 6-ąją Naisiuose skambės Lietuvos ir Sakartvelo himnai

Liepos 6-ąją - Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną 21 val. Naisiuose bus giedami Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) himnai, kuriuos kartu su bendruomene ir Naisių vasaros festivalio dalyviais iškilmingai atliks garsusis Tbilisio valstybinio Zacharijaus Paliašvilio operos ir baleto teatro vokalinis vyrų ansamblis „Suliko".

„Šiemet ypatingi  metai ne tik Lietuvai, bet ir 2018 metais Nepriklausomybės šimtmetį švenčiančiam Sakartvelui.  Džiaugiamės, kad  šis unikalus kartvelų kultūros ambasadorius koncertuojantis visame pasaulyje šiemet papuoš ir mūsų šventinę Liepos 6-ąją prasidėsiantį Naisių vasaros festivalį", - sako festivalio organizatorius Dovydas Petkus.

„Suliko" kartu su kitais festivalio dalyviais pasveikins Lietuvą su Valstybės diena ir valstybės atkūrimo šimtmečiu Baltų arenoje, o vėliau kelsis į sceną ir liepos 7 d. atliks įvairių Sakartvelo  regionų dainas, taip pat profesionalių autorių vokalinius kūrinius. Ansamblis nuotaikingai pateiks savo programą ir žiūrovams pristatys Sakartvelą, kaip temperamentingą, kūrybingą, nepaprastu draugiškumu garsėjančią šalį.  

„Tikimės, kad mūsų svečiai nepaliks abejingų, sušuldys visų festivalio lankytojų širdis ir nukels į saulėtą kalnų ir dainų kraštą" , - sako D. Petkus.  

Profesionalus kolektyvas „Suliko" susibūrė 2007 m. Tbilisio valstybiniame Zacharijaus Paliašvilio operos ir baleto teatre. Ansamblyje dainuoja pagrindiniai teatro solistai, kartu atliekantys operinę, chorinę, gruzinų liaudies muziką, sakralinę polifoniją bei miesto folklorą. „Suliko" programose tarsi atsispindi visa gruzinų muzikos istorija nuo archajinių V amžiaus šedevrų, vėlyvųjų viduramžių epinių kūrinių iki miesto romansų ar šiuolaikinių kompozitorių opusų. Daug dėmesio ansamblis skiria polifoninei vokalinei muzikai, kurią 2001 m. UNESCO pripažino nematerialiu kultūrinio paveldo šedevru. Kaip gruzinų kultūros ambasadorius ansamblis koncertuoja visame pasaulyje. Tarp jo koncertinių kelionių - pasirodymai Prancūzijoje, Vokietijoje, tarptautiniai festivaliai Šveicarijoje, Izraelyje, Tunise, Armėnijoje, Latvijoje, Gruzijos kultūros dienos Kazachstane, Ortodoksų muzikos festivalis bei rečitaliai Estijoje, Ukrainoje, Turkijoje, Rusijoje, Lenkijoje.

Daugiau informacijos apie šeimų festivalį Naisių vasara, jo programą bei dalyvius rasite Facebook paskyroje - Naisiai.

Festivalio organizatorius
Dovydas Petkus
Mob.: 8 620 66813
El. paštas: dpetkus550@gmail.comAnsamblis Suliko.jpg
 

 
 
Bendrinti