Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-05 13:19:03

Inovatyvios farmacijos pramonė į sveikatos gerovę Lietuvoje pernai investavo 11 mln. eurų

Inovatyvios farmacijos pramonė į sveikatos gerovę Lietuvoje pernai investavo 11 mln. eurų


Farmacijos pramonės ir sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimas kasmet tampa vis atviresnis. Europos farmacijos kompanijos trečius metus iš eilės viešai skelbia duomenis apie bendrų veiklų apimtis ir didina sektoriaus skaidrumą.
2013 m. liepos 2 d. Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacija (angl. European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations - EFPIA) patvirtino Atskleidimo kodeksą. Jį pasirašiusios farmacijos įmonės įsipareigojo nuo 2016 m. kasmet skelbti duomenis apie inovacijų pažangai būtiną bendradarbiavimą su medikais.
Šiandien šiuo kodeksu vadovaujasi farmacijos kompanijos 33-jose Europos šalyse. Lietuvoje Atskleidimo kodekso laikosi apie 40[1] farmacijos kompanijų, kurias vienija Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA), Vaistų gamintojų asociacija (VGA) ir kitos organizacijos.
Preliminariais skaičiavimais, IFPA narių - 17 inovatyvios farmacijos pramonės kompanijų - bendradarbiavimo su Lietuvos medikais apimtys pernai siekė 11,2 mln. eurų. Per 2015 ir 2016 metus IFPA narės bendradarbiavimui su medikais skyrė po 10 mln. eurų kasmet.
„Farmacijos pramonės ir medikų bendradarbiavimo apimčių viešinimas yra vienas iš būdų didinti farmacijos sektoriaus veiklos skaidrumą ir visuomenės pasitikėjimą. Ir toliau sieksime stiprinti glaudų bendradarbiavimą tarp farmacijos kompanijų, tyrėjų, medikų, pacientų organizacijų, Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų sektoriaus dalyvių", - ᆲᆲsakė Agnė Gaižauskienė, IFPA generalinė direktorė.

Daugiau informacijos - pridėtame dokumente.


Pagarbiai | Regards

Justina Polikaitytė
Projektų direktorė | Account Director

Publicum | PROI Worldwide
Jogailos 4, 01116 Vilnius, Lithuania
T +370 5 269 0033 | M +370 618 29792
j.polikaityte@publicum.lt
www.publicum.eu
www.proi.com

 
 
Bendrinti