Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-05 15:30:40

PARODA "PORCELIANO TAPATYBĖ“

 

NACIONALINIO M. K. ČIURLIONIO DAILĖS MUZIEJAUS

INFORMACINIS PRANEŠIMAS

2018-07-05

 

PARODA "PORCELIANO TAPATYBĖ“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune,

 

 

liepos 13 penktadienį d., 17 val.

 

įvyks tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo parodos „Porceliano tapatybė“ atidarymas.

Nuo birželio 25 d. pradėjo darbą porceliano kūrėjai,  dalyvaujantys Tarptautiniame Kauno kaulinio porceliano simpoziume. Kaunas yra vienas iš nedaugelio Europos miestų, turintis ir puoselėjantis kaulinio porceliano tradicijas, nes jame nuo 1970-ųjų veikė porceliano fabrikas. Šiemetinio simpoziumo siekis yra skatinti porceliano naudojimą kuriant šiuolaikinio meno objektus. Simpoziumas  skatina naudoti intelektines ir technologines naujoves, nepamirštant porceliano tradicijų. Projekte naudojami net  trys  3D keramikos spausdintuvai, suteikiantys naujų galimybių meno projektų įgyvendinimui.

Projekte dalyvaujantys užsienio ir Lietuvos menininkai atstovauja  šiuolaikinį keramikos meną pasaulyje, dirba tarpdisciplininiame meno lauke. Simpoziumo metu dalyviai susipažįsta su vietine aplinka, kultūriniu kontekstu ir  kuria kaulinio porceliano meno kūrinius, specialiai pritaikytus ir skirtus numatytoms parodinėms erdvėms. Šis projekto etapas yra pagrįstas moksliniais tyrimais, proceso supratimu ir diskusija, siekiant atskleisti naujas idėjas ir atrasti naują porceliano tapatybę. Sukurti porceliano meno darbai bus pristatyti projekto parodoje „Porceliano tapatybė“ Kaune, Vilniuje ir Panevėžyje, ir  papildys Nacionalinio M.K. Čiurlionio muziejaus kolekciją.   Parodos  „Porceliano tapatybė“  atidarymas Liepos 13 d. 17 val. M. Žilinsko   dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaunas.

 

Dalyviai:

Brian Benfer, menininkas, dirbantis keramikos ir instaliacijos srityse; JAV.

Nathan Betschart, dailės profesorius, San Diego Mesa koledžas, JAV

Saulius Dirsė, Lietuva, Aida Dirsė, Lietuva , Elize Hiiop, Estija

Una Mjurka, menininkė, Kalifornijos valstijos universiteto profesorė, Fresno; Latvija/JAV

Lauri Kilusk, Estijos dailės akademijos lektorius, specializuojasi keramikos 3D spausdinimo srityje. Estija

Anthony Stellaccio, menininkas, tarptautinės meno organizacijos "Artaxis" koordinatorius, JAV

Bart Vandeput, Alto universtiteto, Helsinkyje doktorantas, menininkas, kuris sieja meną ir ekologiją. Jo meninių tyrimų kryptis yra kognityvinė ekologija, sąmoningumo tyrimai, neurobiologija, energija ir žinios bei tapatybės filosofija.  Belgija/ Suomija

 

Vykdant projekto edukacinę programą „Praeitis – dabartis- ateitis“ visi besidomintys yra kviečiami į atviras paskaitas ir menininkų kūrybos pristatymus VDA KF Keramikos ir porceliano katedros dirbtuvėse (V. Sladkevičiaus g. 6, Kaunas). Liepos 11 d. 18 val., vieša paskaita  „Kuratorystė keramikos mene.“ Lektoriai: Menotyrininkė Raimonda Kogelytė Simanaitienė, Lietuva;  Anthony Stellaccio, JAV.Daugiau informacijos www.porcelianosimpoziumas.lt

 

Projektą organizuoja: VDA Kauno fakultetas, Keramikos ir porceliano katedra, vadovas VDA Kf Keramikos ir porceliano katedros vedėjas doc. Remigijus Sederevičius. Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos Kultūros taryba,  Kauno  miesto  savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.

 

Kontaktinis asmuo  Giedra Petkevičiūtė, +37061280773

Porcelianosimpoziumas@gmail.com

 

Maloniai kviečiame!

 

 

 

Vida Labanauskienė

+370 610 03733

info@smic.lt

www.ciurlionis.lt

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus

Švietimo ir informacijos skyrius

 

 
 
Bendrinti