Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-05 18:18:41

Lietuvos ir Italijos užsienio reikalų ministrai akcentavo saugumo ir gynybos bendradarbiavimo stiprinimą

 

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

 

Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

 

 

J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius

Tel. 870 6 52534, 870 6 52414; el. p. media@urm.lt

                     

2018-07-05

 

Pranešimas spaudai

 

 

 

Liepos 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje besilankančiu Italijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministru Enzo Moavero Milanesi. Ministrai didžiausią dėmesį skyrė saugumo, migracijos ir dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo klausimams.

 

„Lietuvai ir Italijai pagrindinė saugumo atrama yra NATO. Abi šalis jungia įsipareigojimas transatlantiniam saugumui. Italija deda pastangas užtikrinti saugumą Pietuose, tačiau prisideda ir atremiant Baltijos šalims kylančias grėsmes. Italijos kariai dislokuoti daugiašaliame NATO batalione Latvijoje, Italijos naikintuvai kelis kartus dalyvavo Baltijos šalių oro policijos misijoje. Lietuva taip pat padeda Italijai atremti grėsmes iš Pietų. Mūsų šalis jungiasi prie NATO Pietų strateginio centro Neapolyje veiklos. Lietuvos karininkai taip pat dirba Italijos vadovaujamoje mokymo vadavietėje Afganistane“, - teigė užsienio reikalų ministras. 

 

Ministro L. Linkevičiaus teigimu, Lietuvos ir Italijos specialių operacijų pajėgos sėkmingai bendradarbiavo 1999-2001 metais, kuomet vyko dvišalės Italijos ir Lietuvos pratybos, kuriose kasmet dalyvaudavo apie 600-800 elitinių italų specialiųjų pajėgų – Italijos Alpių šaulių (Alpini). Lietuva ir Italija taip pat gali pasidžiaugti sėkmingu dvišaliu bendradarbiavimu verslo, mokslo ir kultūros srityse. Italija yra 8-a didžiausia Lietuvos prekybos partnerė, Lietuva sėkmingai eksportuoja į Italiją maisto produktus, daug potencialo turi ir bendradarbiavimas informacinių technologijų bei gyvybės mokslų sektoriuje.

 

Susitikime taip pat aptarti migracijos iššūkiai, kurie itin skaudžiai palietė Italiją. Šioje šalyje Lietuva solidariai vykdo savo įsipareigojimus sprendžiant migracijos iššūkius ir kartu su Italija ypatingą dėmesį skiria ES išorės sienų apsaugai.

 

Užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministras Enzo Moavero Milanesi Lietuvoje lankosi Italijos Respublikos Prezidento Sergio Mattarella valstybinio vizito Lietuvoje liepos 5-6 dienomis delegacijoje. 

 

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534

Facebook | Twitter | Flickr | Youtube
 
Bendrinti