Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-09 17:57:41

Ministras L. Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Belgijos ambasadore Lietuvai

                      Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

                      Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

 

 

J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius

Tel. 870 6 52534, 870 6 52414; el. p. media@urm.lt

                     

2018-07-09

 

Pranešimas spaudai

 

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 9 dieną atsisveikinimo vizito priėmė Belgijos Karalystės ambasadorę Colette Taquet, reziduojančią Varšuvoje.

 

Susitikimo metu ministras padėkojo ambasadorei už svarų Belgijos indėlį stiprinant Baltijos šalių saugumą, nuolatinį dalyvavimą NATO oro policijos misijose, pasidžiaugė gerais dvišaliais Lietuvos ir Belgijos santykiais.

 

„Vertiname solidų Belgijos vaidmenį stiprinant Baltijos šalių saugumą - esate patikimi ir ilgalaikiai NATO partneriai, nuolatiniai oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyviai", - teigė L. Linkevičius. 

 

Šiais metais  Belgijos Karališkosios oro pajėgos ir vėl saugos Baltijos šalių oro erdvę, tai bus jau penktoji belgų atliekama NATO oro policijos misija Baltijos šalyse, iš jų ketvirtoji - Lietuvoje.

 

Ministro teigimu, iki šiol vystomi sėkmingi dvišaliai santykiai su Belgija bus plėtojami ir toliau. Lietuva ir Belgija palaiko intensyvius ekonominius bei verslo ryšius, kurie nuosekliai auga - vien 2017 metais (lyginant su 2016 m.) užfiksuotas 18 proc. augimas. Lietuva taip pat sėkmingai bendradarbiauja su atskirais Belgijos regionais - Flandrija ir Valonija - inovacijų, transporto, kultūros, švietimo, ir turizmo srityse.

 

L. Linkevičius taip pat pasveikino Belgiją, kuri 2018 metų birželio 8 dieną buvo išrinkta JT Saugumo Tarybos nenuolatine nare 2019-2020 m. kadencijai.

 

 

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534

Facebook | Twitter | Flickr | Youtube

 
 
Bendrinti