Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-10 12:58:24

Paroda - konkursas „Debiutas 2018"

 

Prospekto fotografijos galerija (Gedimino pr. 43, Vilnius)

2018 07 12 - 08 18

 

Liepos 12 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. „Prospekto" fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma fotografijos konkurso paroda „Debiutas 2018".

 

Pirmą kartą tokia jaunųjų fotografų paroda buvo surengta 1976 metais. Kadaise savo karjerą pradėję nuo „Debiuto" Virgilijus Šonta, Romualdas Požerskis, Vytautas Balčytis, Raimondas Paknys, Violeta Bubelytė, Algirdas Šeškus, Gintautas Trimakas, Vytautas Stanionis, Aleksandras Ostašenkovas, Alfonsas Budvytis, Alvydas Lukys ir kiti, dabar yra gerai žinomi menininkai. Septynios jaunųjų fotografų parodos buvo organizuotos 1975-1988 m., 2010 idėja buvo atnaujinta, o nuo praeitų metų konkursas tapo tarptautiniu ir todėl žada daugiau šansų, kad sunkiai prasibrovusiems į finalą autoriams „Debiutas 2018" taps starto aikštele.

 

Šiais metais konkurse dalyvavo 342 autoriai iš 53 šalių ir pateikė 3768 darbus. Atrankos  komisiją sudarė: Lina Albrikienė, Gintaras Česonis Eglė Deltuvaitė Alvydas Lukys Aurelija Maknyte Agnė Narušytė Romualdas Požerskis Vilma Samulionytė Gytis Skudžinskas Lina Zaveckytė.

 

Po komisijos svarstymų buvo atrinkti parodos dalyviai: Tobias Asser, Matylda Awdziejczyk, Claudia Corrent, Ewa Doroszenko, Albina Galeeva, Artūras Jendovickis, Sheng-Wen Lo, Ines Marinho, Emilija Petrauskienė, Gabrielė Vingraitė, Luana Rigolli.

 

Parodos atidarymo dieną bus paskelbtas pirmasis trejetas, kurie ateinančiais metais (2019 m.) turės galimybę surengti asmenines parodas Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4).

 

Konkurso-parodos informacinis partneris 15min.lt paskelbs savo atskirai išsirinktą laureatą, kurio išplėstinis intervių bus publikuotas portale. O visos parodos trukmės metu autorių darbai taip pat pasirodys 15min.lt kultūros akiltyje.

 

Anot "Debiutas 2018” katalogo teksto autorės Aistės Kisarauskaitės, šį konkursą taip ir norisi pavadinti raketiniu poligonu, kur išbandomos naujos strategijos, tobulinamos jau atrastos, suteikiant joms naujas, naujoviškesnes formas begaliniam meno kosmosui užkariauti. Pastarąjį dešimtmetį, sparčiai tobulėjant technologijoms, gaminančioms mus užplūstančius begalinius kiekius vaizdų, fotografija susidūrė su tuo esminiu išlikimo, reikalingumo klausimu. Fotografija dokumentuoja savo pačios išlikimo problemą, pateikdama ją taip estetiškai, kad vėl grąžina malonumą žiūrovui.

 

Pasak projekto vadovės ir kuratorės Vilmos Samulionytės šis konkursas-paroda yra visiška organizacijos misija propaguojanti fotografijos meną, jaunus autorius. Menininko karjeros pradžioje turėti galimybę atidaryti personalinę parodą yra ir galimybė pasirodyti, ir savo jėgų įvertinimas. Džiaugiamės galėdami tai sau leisti įgyvendinti. Tuo pačiu tarptautinio konkurso dimensijos įvedimas, PICTER platformos naudojimas yra papildoma organizacijos ir Lietuvos fotografijos sklaida bei verčia pasitempti autorius. Niekas negali paneigti, kad kitimas pačiame konkurse vyksta ir turime du metus apgalvoti kaip toliau strateguoti šį ilgą tradiciją turintį Lietuvos fotografijos iniciajavimo reiškinį.

 

„Debiutas" pamažu tapo tuo, kuo tampa prestižinis konkursas - galimybe pasidalinti savo erdvėmis, įžengti į svetimas, neapibrėžtas vienos šalies rėmais, neapibrėžtas konkrečia technika, jungiamas tik fotografijos medijos visatos.

 

 

Projektą inicijavo ir įgyvendino: Lietuvos fotomenininkų sąjunga

Partneriai: 15min.lt, PICTER

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba
 
Bendrinti