Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-10 13:42:33

SRDK pirmininkė su socialinės apsaugos ir darbo ministru aptarė pasiūlymus užimtumo sistemai efektyvinti2018 m. liepos 10 d. pranešimas žiniasklaidai

SRDK pirmininkė su socialinės apsaugos ir darbo ministru aptarė pasiūlymus užimtumo sistemai efektyvinti

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininkės Rimantės Šalaševičiūtės iniciatyva įvyko susitikimas su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu bei Lietuvos darbo biržos direktore Ligita Valalyte socialinių partnerių pasiūlymams dėl užimtumo sistemos tobulinimo aptarti.
Po š. m. birželio 1 d. Socialinių reikalų ir darbo komitete vykusios diskusijos dėl Lietuvos darbo biržos bendradarbiavimo su socialiniais partneriais, siekiančiais apsirūpinti tinkamais darbuotojais, ir dėl tinkamo darbuotojų parengimo darbo rinkai, kurios metu diskutuota apie galimus pokyčius užimtumo sistemoje, Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos verslo konfederacija bei Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija bei Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas pateikė komitetui konkrečius pasiūlymus, kaip tobulinti užimtumo sistemą.
Pagrindinės socialinių partnerių keliamos problemos bei siūlymai: didesnis užimtumo rėmimo priemonių finansavimo užtikrinimas, ypač didelio nedarbo lygio savivaldybėse; didesnis socialinių partnerių vaidmuo Lietuvos darbo biržos veikloje bei jos funkcijų peržiūrėjimas; tinkamas darbuotojų profesinis parengimas,  atsižvelgiant į darbo rinkos poreikius; ES lėšomis Lietuvos darbo biržos įgyvendinamų projektų peržiūrėjimas. Papildomai komitete laukiama pasiūlymų iš Švietimo ir mokslo ministerijos bei Ūkio ministerijos.
Vykusio susitikimo metu nuspręsta iki 2018 m. rugsėjo 1 d., Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bendradarbiaujant su komitetu, įvertinus gautus socialinių partnerių pasiūlymus, parengti būtinų darbų priemonių planą užimtumo sistemai tobulinti.

Parengė
Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuras, tel. (8 5) 239 6882
 
 
Bendrinti