Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-10 16:12:35

Festivalio „Midsummer Vilnius" draugai rinkosi į vėlyvus pusryčius

Pranešimas žiniasklaidai
2018 m. liepos 10 d., Vilnius

Festivalio „Midsummer Vilnius" draugai rinkosi į vėlyvus pusryčius
Antradienio rytas prasidėjo jaukiais pusryčiais pranašaujančiais artėjant įsimintiniausius vasaros vakarus mieste. Jau kitą savaitę prasidėsiančio festivalio „Midsummer Vilnius" organizatoriai liepos 10 d. pakvietė ištikimus draugus ir gerbėjus atšvęsti liepos 16-27 dienomis vyksiančią scenos menų šventę pačioje Vilniaus širdyje, Valdovų rūmų kieme.
Vasariška vėlyvų pusryčių meto romantika pasklido „Sugamour" terasoje, Bernardinų sode, kol į renginį atvykstančius svečius pasitiko meistriškai atliekama pianisto, neseniai išleidusio savo pirmąjį solinį albumą, Giedriaus Nako muzika.
Į renginį susirinko kultūrai neabejingi žinomi Lietuvos žmonės, tarp jų Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, drabužių dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, Jogaila Morkūnas, Simona Burbaitė, Austėja Jablonskytė, Reda Mickevičiūtė, Rafailas Karpis su šeima ir daugelis kitų.
Jau trečią kartą festivalis „Midsummer Vilnius" grįžta į sostinę su dar įspūdingesne 10-ies renginių programa, kurios pradžią pažymės ypatingas muzikinis renginys - Andriaus Mamontovo ir Lietuvos kamerinio orkestro, diriguojamo Modesto Pitrėno, koncertas „Šiaurės naktis. Pusė penkių.". Šis renginys festivalio programoje tapo savotišku reiškiniu - sulaukęs nepaprasto publikos susidomėjimo, o bilietai į šį koncertą buvo išgraibstyti.
Šie metai ypatingi, juk švenčiame Lietuvos šimtmetį, todėl ir didžiąją dalį festivalio programos sudaro profesionalūs lietuvių atlikėjai ir specialūs muzikiniai projektai. Jau tradicija tapęs festivalio renginys „Opera po žvaigždėmis" šį kartą išsiskirs reta ir gurmaniška klasikinės muzikos programa, kur klausytojai išgirs lietuviškai skambančius pasaulinių ir Lietuvos kompozitorių aukso fondo kūrinius. Koncerto metu gražiausias arijas atliks Kultūros ministerijos Jaunojo muzikos atlikėjo premijos laimėtoja sopranas Jomantė Šležaitė, bei bosas Liudas Mikalauskas.
Labai laukiamas ir visą festivalio programą vainikuosiantis stebuklingas reginys - Aistės Smilgevičiūtės, grupės „Skylė" ir choro „Ąžuoliukas" koncertas su ypatinga programa, kur skambės ir kūriniai, specialiai dedikuoti Lietuvos valstybės šimtmečio paminėjimui.
„Choro „Ąžuoliukas" koncertas su Aiste Smilgevičiūte ir grupe „Skylė" bus labai svarbus galutinis akcentas festivalio programoje. Ruošiamos išties įdomios aranžuotės, o choras turės savo specialią užduotį, kad įgyvintų savo funkciją ruošiamoje programoje", - pasakojo choro „Ąžuoliukas" direktorius Kristijonas Bartoševičius.
Dar vienas išskirtinis 2018 metų festivalio akcentas - daugybė pirmų kartų. Tarp jų: kitokiu skambesiu Valdovų rūmų kieme pasklisianti grupės „G&G Sindikatas" hiphopo muzika bei lyriškas grupės „Freaks On Floor" rokenrolas; atlikėja Alina Orlova būtent „Midsummer Vilnius"  scenoje pirmą kartą publikai pristatys savo naujausią albumą, uždarymo koncerto metu pirmą kartą kartu pasirodys Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė" su choru „Ąžuoliukas", kuriems pritars itin gausus būrys muzikantų. Taip pat pirmą kartą kartu su lietuvių moderniosios klasikos muzikantais Naujųjų Idėjų Kameriniu Orkestru NIKO gros viena žymiausių Norvegijos smuikininkių Mari Samuelsen. Nors grupė iš Švedijos „Little Dragon" jau ketvirtą kartą grįžta į Lietuvą - jie pirmą kartą koncertuos elektroninei muzikai netradicinėje erdvėje Valdovų rūmų kieme.
Festivalio organizatoriai susirinkusiems priminė, kad kai teatrų durys užsidaro vasaros poilsiui - atsiveria galimybės teatro spektaklius išvysti netradicinėse aplinkose - Valdovų rūmų kieme. Šiemet po atviru dangumi žiūrovai galės išvysti dešimtmetį scenoje švenčiantį Oskaro Koršunovo spektaklį „Hamletas" ir Vilniaus miesto šokio teatro LOW AIR modernią klasikinio Igorio Stravinskio baleto „Šventasis pavasaris" versiją.
Dar viena šių metų naujiena - oficialus festivalio „Midsummer Vilnius" leidinys. Elektroninę leidinio versiją jau galima rasti ir  internete: http://bit.ly/MSVFleidinys
„Kiekvienais metais bandome sukurti kažką naujo ir įdomaus ne tik renginių programoje,  kaip tik šiemet turime dar vieną naujieną - „Midsummer Vilnius" leidinį.  Jame yra praktiškai viskas, kas svarbiausia festivalio lankytojui, nuo programos ir žinomų Lietuvos žmonių rekomenduojamų renginių iki išsamių Andriaus Mamontovo bei „Little Dragon" interviu. Beje, leidinio viršelį puošia švedų menininkės Ellen Edmar daryta „Little Dragon" vokalistės Yukimi Nagano fotografija", - pasakojo festivalio iniciatorius ir vadovas Valdas Petreikis.
Rytą, pradėtą solidžia romantika, vainikavo neįprastas, švelnus grupės „Freaks On Floor" rokenrolo skambesys - toks, kokį išgristi pasitaiko tikrai reta proga, o būsimo festivalio klausytojai turės galimybę pasimėgauti lyrišku grupės kūrybos skambesiu, grojant kartu su styginių grupe.
Bilietus į liepos16 27d. vykstančio „Midsummer Vilnius" festivalio renginius galima įsigyti „Bilietai.lt" bilietų pardavimo kasose arba internetu www.bilietai.lt. Daugiau informacijos apie festivalį „Midsummer Vilnius" „Facebook" paskyroje ir internetiniame puslapyje www.midsummervilnius.com

 
 
Bendrinti