Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-10 17:59:42

Ministras L. Linkevičius susitiko su „The Heritage Foundation" atstovais

                      Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

                      Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

 

 

J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius

Tel. 870 6 52534, 870 6 52414; el. p. media@urm.lt

                     

2018-07-10

 

Pranešimas spaudai

 

 

 

Liepos 10 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV tyrimų centro „The Heritage Foundation” ekonomikos ekspertais - buvusiu JAV ambasadoriumi Jungtinėse Tautose Terry Milleriu ir Ekonominės laisvės indekso redaktoriumi Anthony Kimu.

 

L. Linkevičius atkreipė dėmesį į augančius Lietuvos ir JAV investicinio, prekybinio bendradarbiavimo rezultatus, pabrėždamas, kad Lietuvoje veikiančios JAV įmonės gali jaustis saugios bei sėkmingai plėtoti veiklą. Saugią aplinką mūsų šalyje užtikrina narystė ES, NATO ir EBPO, aktyvus Lietuvos daugiašalis bendradarbiavimas Šiaurės-Baltijos šalių aštuntuko (NB8) formate. „Lietuva vertina transatlantinių ryšių svarbą mūsų nacionaliniam ir ekonominiam saugumui ir yra puiki šalis JAV investicijoms", - teigė L. Linkevičius.

 

Ministras taip pat atkreipė dėmesį į dujotiekio projekto „Nord Stream 2" neigiamą poveikį ES energetiniam saugumui, pristatė Lietuvos bendradarbiavimą su JAV importuojant suskystintas gamtines dujas.

 

„The Heritage Foundation" atstovai perdavė kvietimą ministrui apsilankyti šiame JAV tyrimų centre. Ekspertai taip pat dalyvavo liepos 9 dieną Lietuvos ūkio ministerijos ir Laisvosios rinkos instituto surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Ar galime padaryti daugiau vardan Lietuvos konkurencingumo?".

 

2017 metų duomenimis, JAV tiesioginės investicijos Lietuvoje sudarė 274 mln. EUR. 2017 metais Lietuvos ir JAV prekybos apyvarta buvo 1,7 mlrd. eurų (vienuolikta prekybos partnerė pasaulyje pagal apyvartą). Lietuvos eksportas į JAV sudarė 1,3 mlrd. eurų (penkta eksporto partnerė pasaulyje), importas iš JAV - 367 mln. eurų (dvidešimta importo partnerė).

 

 

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534

Facebook | Twitter | Flickr | Youtube

 
 
Bendrinti