Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-12 06:51:46

018-07-13 d. 11 val. A. Butkevičiaus ir Z. Vaišvilos spaudos konferencija Seime

2018 m. liepos 13 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Ar Seimas atleis iš pareigų LGGRTC vadovę T. B. Burauskaitę?“

 

 

 

Signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos prašymu Seimo valdyba pradėjo svarstyti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinės direktorės Teresės Birutės Burauskaitės atleidimo iš pareigų klausimą.

Š.m. sausio 5 d. LGGRTC interneto svetainėje www.kgbveikla.lt buvo paskelbtas šmeižtas, jog a.a. kardinolas Vincentas Sladkevičius, a.a. Donatas Banionis ir a.a. Saulius Sondeckis bendradarbiavo su KGB. Tarpžinybinės liustracijos komisija nustatė, kad nėra pagrindo teigti, jog Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis bendradarbiavo su KGB. Kilus visuomenės pasipiktinimui, informaciją apie kardinolą V. Sladkevičių iš www.kgbveikla.lt pašalino pats LGGRTC.

LGGRTC atsakymu signatarams A. Butkevičiui, Br. Genzeliui ir Z. Vaišvilai T. B. Burauskaitė patvirtino, kad tai padaryta politikų spaudimu, tačiau konkretūs politikai nenurodyti.

Pranešėjai pateiks informaciją ir apie Vilniaus apygardos teismo teisėjo  Audriaus Cinino priimtą nutartį, kuria teismas sutiko su prokuratūros nuomone nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl šio šmeižto. Teismas „nepastebėjo“ T. B. Burauskaitės raštiško patvirtinimo, kad LGGRTC tai padarė politikų spaudimu, kad LGGRTC nuomonė dėl šių apšmeižtųjų prieštarauja tarpžinybinės liustracijos komisijos nutarimui.
 
Bendrinti