Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-12 11:42:16

Kun. Algirdas Toliatas: „Sutaupykime moterų laiko ir meilės savo šeimai"

Pranešimas žiniasklaidai
2018 07 12
Kun. Algirdas Toliatas: „Sutaupykime moterų laiko ir meilės savo šeimai"
Iki popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje liko vos daugiau nei du mėnesiai. Laukiant vargšų ambasadoriaus Šventojo Tėvo atvykimo, kunigas Algirdas Toliatas kviečia atsiliepti į mažutėlių šauksmą ir prisidėti prie socialinės akcijos „Well4Africa". „Prisidėdami prie šios akcijos, galėtume ne tik sutaupyti moterų laiko ir meilės savo šeimai, bet ir sustiprinti jų bendruomenę", - sako kunigas.
Lietuvoje ir 19 Europos šalių vykstančios socialinės pilietinės iniciatyvos „Well4africa" tikslas - surinkti lėšų vandens gręžiniams Ugandos, Zimbabvės ir Malavio kaimuose. Akciją inicijavo Europos pasauliečiai pranciškonai ir pranciškoniškasis jaunimas. „Tai pilietinė iniciatyva, vykdoma visiškai savanoriškais pagrindais, todėl išvengiame administracinių kaštų ir visos paaukotos lėšos keliauja pagrindiniam tikslui", - sako akcijos koordinatorė Monika Midverytė.
Žmonės Ugandos Kihani kaime, Zimbabvės Nehumambi ir Malavio Limbe gyvenvietėse, dažniausiai moterys ir vaikai, yra priversti kasdien vaikščioti po 4-7 km iki artimiausio vandens šaltinio, serga per užterštą vandenį plintančiomis ligomis, neturi galimybės užsiimti žemdirbyste, o vaikai dėl prievolės parnešti šeimai vandens praleidžia pamokas. Pasitaiko, jog moterys kelyje iki vandens tampa net prievartos aukomis, užsikrečia ŽIV. Akcija siekiama surinkti lėšų trims vandens gręžiniams. Įgyvendinus projektą bus palengvinta moterų buitis, sumažės sergamumas, daugiau vaikų kasdien lankys mokyklą.
Ši socialinė akcija kilo iš noro atsiliepti į popiežiaus Pranciškaus raginimą atsigręžti į vargšus. Kaip popiežius rašo enciklikoje apie ekologiją „Laudato si", „prieiga prie saugaus geriamojo vandens yra esmine, pamatine ir visuotine z mogaus teise, nes lemia z mogaus is gyvenima( ir todel yra kitu( z mogaus teisiu( vykdymo sa(lyga. S i( pasauli( slegia didele skola vargs ams, stokojantiems prieigos prie geriamojo vandens" („Laudato si", 30).
„Filme „Šindlerio sąrašas" yra labai graži frazė, apibendrinanti šitą akciją: kas išgelbėjo vieną žmogų, išgelbėjo visą žmoniją", - sako kun. Algirdas Toliatas.  
Socialinę akciją palaiko ir aukoti kviečia žinomi Lietuvos žmonės: Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos ministras pranciškonas Algirdas Malakauskis, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Dainius Adomaitis, operos solistas Liudas Mikalauskas, dirigentas Vytautas Lukočius, alpinistas Vladas Vitkauskas, dainininkė Jurga ir kunigas Algirdas Toliatas.
Pilietinė socialinė iniciatyva vyks iki rugsėjo mėnesio. Daugiau informacijos apie vietos bendruomenes ir galimybė paaukoti yra lietuvių ir anglų kalbomis veikiančiame interneto puslapyje well4africa.eu.

Kontaktinis asmuo:
Monika Midverytė +37067822052
monikaofs@gmail.com
 
 
Bendrinti