Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-07-12 13:42:15

G. Landsbergis: „Tėvynės sąjunga valstiečių kuriamą tyrimą ignoruos"

Pranešimas spaudai
2018 m. liepos 12 d.

G. Landsbergis: „Tėvynės sąjunga valstiečių kuriamą tyrimą ignoruos"
 
Šiandien Seime įregistravus nutarimo dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl galimos neteisėtos įtakos ir (ar) poveikio politikams, valstybės tarnautojams bei politiniams procesams parlamentinio tyrimo atlikimo sudarymo projektą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis teigė, kad komisiją vertina kaip bandymą pridengti nevykstančius ar nepavykusius darbus. Partijos pirmininkas sakė, jog konservatoriai tyrime nedalyvaus.
 „Suprantame, kad šios komisijos tikslas yra ne tiesos išaiškinimas. Atvirkščiai - kuriama komisija politiniam triukšmui sukelti, kuris uždengtų antidemokratinius procesus ir blogus sprendimus, vykstančius mūsų valstybėje. Todėl TS-LKD nedeleguos savo atstovų į šią komisiją, nebendradarbiausime su ja, neatsakinėsime į komisijos atstovų pateikiamus klausimus, jei tokių bus. Tikimės, kad taip pasielgs ir kitos opozicinės partijos", - komentavo G. Landsbergis.
TS-LKD frakcijos seniūno manymu, pasibaigus Seime vykusiam NSGK tyrimui nebuvo imtasi tinkamų priemonių keisti teisinę bazę siekiant ištaisyti esamas įstatymų spragas: „Matome, kad tyrimai Seime nesibaigia įstatymų projektų rengimu ir valstybėje esančių spragų taisymu. Vietoj to, yra kuriamos naujos komisijos, kurias valdantieji galės panaudoti susidorojimui ne tik su opozicija Seime, bet ir artėjančių rinkimų kampanijoje. Aiškėjant šioms aplinkybėms kyla klausimas, ar tie žmonės, kurie taip pat piktinosi planais kurti naujas koalicijas, pasiliks valstiečių frakcijoje, ar, kaip ir žadėjo, ją paliks".
Balsavimai dėl naujos komisijos įkūrimo turėtų įvykti ateinančioje Seimo sesijoje. Komisijos darbas, jei ji būtų sukurta, turėtų trukti iki ateinančių metų gegužės 1 d.

Seimo TS-LKD frakcijos
Viešųjų ryšių grupė
Tel. (8 5) 2396506
tsfrakcija@lrs.lt


 
 
Bendrinti