Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-08-09 15:52:37

Įgyvendinami Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną projektai

          

 

              Biržų rajono savivaldybė kartu su partneriais iš Latvijos ir Rokiškio rajono savivaldybių, Biržų bei Žagarės regioninio parkų direkcijų įgyvendina projektus pagal 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Įgyvendinami projektai: ,,Viešosios tvarkos užtikrinimo paslaugų prieinamumo ir kokybės didinimas Latvijos ir Lietuvos pasienio teritorijoje” (projekto trukmė – 20 mėnesių, projekto biudžetas - 543 262,45 Eur, Biržų rajono savivaldybės dalis - 131 641,48 Eur), ,,Žaliosios infrastruktūros vystymas žemumų upių kraštovaizdyje” (projekto trukmė – 2 metai, projekto biudžetas - 583 300.34 Eur, Biržų rajono savivaldybės dalis -  101 922,46 Eur), ,,Gyvenimo kokybės pasienyje gerinimas didinant nepasiturinčių bendruomenių ir teritorijų potencialą” (projekto trukmė – 20 mėnesių, projekto biudžetas - 177 839,95 Eur, Biržų rajono savivaldybės dalis -  98 180,32 Eur).

        Projektinės veiklos jau pradėtos, įvyko pirmieji partnerių susitikimai, pasirašytos bendradarbiavimo sutartys. Suplanuotos įvairios projektų veiklos, apimančios bendradarbiavimo stiprinimą ir gebėjimų ugdymą, prevencinių priemonių įgyvendinimą, viešosios tvarkos paslaugų kokybės pagerinimą, naujų tarptautinių iniciatyvų įgyvendinimą, ekspertų grupių susitikimus, pažintines ir mokomąsias keliones, tarptautinius seminarus, rekomendacijų, metodologijų, projektų bei planų parengimą.

        Projektuose dalyvaujančios Biržų rajono savivaldybės gyventojai pajus realią projektų naudąplanuojama įrengti A. Dauguviečio parko apšvietimą ir sumontuoti ten vaizdo stebėjimo kameras, parengti Apaščios ir Agluonos upių Biržų mieste ir Širvėnos ežero Biržų rajone pakrančių žaliosios infrastruktūros ir kraštovaizdžio išsaugojimo, panaudojimo ir vystymo projektą, sutvarkyti Apaščios upės pakrantę Biržų mieste ir įrengti ten dviračių ir pėsčiųjų taką, sutvarkyti infrastuktūrą apie smegduobes ir olas Karajimiškio kaime, Biržų rajone (pakeisti tvoras, įrengti laiptelius), įrengti naują socialinę erdvę Biržų A. Dauguviečio parke.

           Projektus iš dalies finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa Europos regioninio fondo lėšomis.     

    

 

Biržų rajono savivaldybės informacija
 
Bendrinti