Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-08-10 13:52:38

„Vilniaus Prekyba“ prašys atlyginti žalą

                    

 

„Vilniaus Prekyba“ kartu su susijusia bendrove „Leksita” ir keturiais fiziniais asmenimis – Nerijumi Numavičiumi, Vladu Numavičiumi, Ignu Staškevičiumi ir Mindaugu Bagdonavičiumi – pateikė ieškinį Vilniaus apygardos teismui prašydama atlyginti turtinę ir neturtinę žalą dėl Mindaugo Marcinkevičiaus 2015 metais paskelbtų tikrovės neatitinkančių teiginių apie tariamą mokesčių vengimą. Bendra ieškinio suma – apie 1,6 mln. eurų.

 

Patirtą žalą „Vilniaus prekyba” įvertino 1,1 mln. eurų, pagrindinis akcininkas Nerijus Numavičius – 300 tūkst. eurų, UAB „Leksita” – 100 tūkst., Vladas Numavičius, Ignas Staškevičius ir Mindaugas Bagdonavičius po 50 tūkst. eurų.

 

„Šis kreipimasis yra tęsinys jau kurį laiką besitęsiančio teisminio proceso, kuriuo prašome teismo pripažinti, kad Mindaugo Marcinkevičiaus 2015-aisiais metais viešai paskleista informacija dėl tariamo mokesčių vengimo neatitinka tikrovės bei pažeidžia dalykinę reputaciją, žemina garbę ir orumą. Nors vykstanti byla dar nėra pasibaigusi, kreipiamės dėl patirtos žalos atlyginimo jau dabar, nes terminą žalos reikalavimo pareiškimui riboja įstatymai. Šio naujai teikiamo ieškinio svarstymas turėtų būti sustabdytas, kol bus išnagrinėta pagrindinė byla, kurioje prašome pripažinti neatitinkančiais tikrovės Mindaugo Marcinkevičiaus melagingus kaltinimus”, – teigia „Vilniaus prekybos” atstovas Vaidotas Cucėnas.

 

2015 m. Mindaugo Marcinkevičiaus viešai mesti kaltinimai pakenkė „Vilniaus prekybai” ir jos reputacijai.  

 

„Remiantis minėtais melagingais teiginiais apie neva slėptus mokesčius buvo pradėtas ne vienas tyrimas, tačiau nebuvo nustatyta jokių pažeidimų. M. Marcinkevičiaus nuolatiniai skundai įvairioms institucijoms, inicijuojamos civilinės bylos bei viešai spaudoje metami kaltinimai yra „ramybės mokesčio” reikalavimas, turintis vienintelį tikslą – bet kokiomis priemonėms daryti spaudimą, siekiant gauti kuo didesnę kainą už savo akcijų paketą”, – pastebi V. Cucėnas.

 

Dėl šmeižto teismuose šiuo metu nagrinėjamos dvi bylos.  

 

Papildoma informacija:

Vaidotas Cucėnas, tel. +370 61281842, el. paštas: vaidotas.cucenas@vp.lt

 
 
Bendrinti