Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-09-13 12:57:16

Lenkijos užsienio reikalų ministras vizitą Lietuvoje pradėjo nuo sveikinimų B. Vanagui su komanda

 

 

Ketvirtadienį Vilniuje viešintis Lenkijos diplomatijos vadovas Jacekas Czaputowiczius greta dalykinių susitikimų su šalies vadovais į savo darbotvarkę įtraukė dar vieną reikšmingą dvišalį projektą. Svečio iš Lenkijos vizitas Lietuvoje prasidėjo nuo Benedikto Vanago naujojo Dakaro bolido pristatymo. Čia ministras pasveikino „General Financing team Pitlane“ komandos ekipažą, kuriame jau ketvirtus metus šturmano poziciją užima jo tautietis Sebastianas Rozwadowskis.

 

„Šių dviejų sportininkų bendras darbas – tai dar vienas įrodymas, kad mūsų abiejų šalių santykiai yra tiesiog puikūs. Tikrai vertinu tokį nuoseklų darbą. Jiedu bendradarbiauja ne vien sporto, bet ir gerovės vardan. Dėkoju už paramą kunigo Mykolo Sopočkos hospisui. Benediktai ir Sebastianai, linkiu jums kuo didžiausios sėkmės ir noriu patikini, kad nuo šiandien palaikymo gretos Lenkijoje dar labiau išaugusios, nes jūsų pasirodymą atidžiai stebėsiu ir aš“, – kalbėjo tieiai iš lėktuvo į pristatymą atskubėjęs Lenkijos užsienio reikalų ministras J. Czaputowiczius. 

 

Po „dakariškos“ dienos įžangos svečias planuoja susitikti su Prezidente Dalia Grybauskaite, Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, o taip pat dalyvauti Lenkijos ambasados Lietuvoje naujosios buveinės atidaryme.

 

Apie Lietuvos ir Lenkijos santykių svarbą bei lenktynininkų nuopelnus jų labui užsiminė ir mūsų šalies  užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius: „Esu labai dėkingas, kad greta ralio, technikos ir kitų dalykų Benediktas su Sebastianu randa laiko ir socialiniams įvykiams, renginiams. Jie populiarina ne tik sportą, bet kartu ir abiejų šalių bendradarbiavimą.“

 

L. Linkevičius drauge su kolega iš Lenkijos padėjo lenktynininkams nutraukti skraistę nuo naujutėlaičio „Toyota Gazoo Racing Hilux“ bolido, kuriuo kitų metų sausį Pietų Amerikoje, Peru, B. Vanagas startuos jau septintame per savo karjerą ralio maratone. Ketvirtus metus iš eilės jam talkins profesionalus šturmanas, Lenkijos ralio čempionas iš Olštyno krašto S. Rozwadowskis.

 

„Veikla, kuria užsiimu nėra vien tik rezultato siekimas važiuojant automobiliu. Man svarbi valstybė, kurioje gyvename. Komandoje Lietuvos ir Lenkijos santykių stiprinimo kryptį net esame įsirašę prie vienos pagrindinių ekipos socialinės atsakomybės krypčių – Valstybingumo. Kitos dvi valstybingumo kryptys yra Vytis, kaip Lietuvos simbolis, bei Lietuvos kariuomenė, kaip laisvės saugumo garantas“, –socialinę komandos misiją akcentavo B. Vanagas.

 

Vienas žinomiausių Lietuvos lenktynininkų kartu su šturmanu S. Rozwadowskiu laikomi neformaliais Lietuvos ir Lenkijos santykių ambasadoriais. Be to, B. Vanagas yra 2012 m. birželį įsteigto Jerzy Giedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumo valdybos narys. Simboliška, kad po ilgokai užsitęsusių nesutarimų dėl tautinių mažumų padėties kaip tik pastaruoju metu jaučiamas diplomatinis atšilimas tarp kaimyninių valstybių.

 

„Mūsų su Sebastianu tikslas – parodyti, kad lietuviai ir lenkai bendradarbiauja. Kaip tai buvo istoriškai, taip ir dabar. Vytis ir Baltasis erelis – tai simboliai, primenantys, kad mes vieni kitiems padedame siekti bendrų tikslų. Tiesą pasakius, Lietuva ir Lenkija bendradarbiauja daugybėje sričių. Mes per mažai apie tai kalbėjome, kai tuo tarpu nedraugiškos jėgos visais būdais bandė į viršų iškelti smulkius nesutarimus ar net kurstyti nesantaiką, kur jos nėra“, – sakė B. Vanagas.

 

Savo įžvalgas jis grindžia ir istorijos detalėmis – nuo Abiejų Tautų Respublikos iki 1791 metais pasirašytos bendros Gegužės 3-iosios Konstitucijos, kuri yra pirmoji Europoje ir antroji pasaulyje po Jungtinių Amerikos Valstijų rašytinė konstitucija.

 

B. Vanagas prisipažino pats ėmęs labiau domėtis Lietuvos ir Lenkijos tarpusavio santykiais tik tuomet, kai prasidėjo bendri startai su Sebastianu: „Pastebint ankščiau buvusį erzelį, tapo akivaizdu, jog pilkosios jėgos iš Rytų dirba priešinimo darbą, kad kaimynai negyventų taikiai. Istoriškai kiekvienas žinome, kad Lietuva ir Lenkija artimiausiais sąjungininkais drauge yra buvę daugiau kaip 400 metų. Suprantama, kad tik veikdami išvien galime būti stiprūs. Tai kaip niekad svarbu dabartinėje geopolitinėje aplinkoje.“

 

Jungtinis lietuvio ir lenko ekipažas pirmą kartą debiutavo Lietuvoje, 2012 metais vykusiame „Žemaitijos ralyje“. 2015-aisiais jiedu sėkmingai išbandė jėgas viename iš Pasaulio ralio maratono taurės etapų, o nuo 2016 m. drauge tęsia Dakaro odisėją po „General Financing team Pitlane“ vėliava. Sunkiausios pasaulyje lenktynės Pietų Amerikos bekelėmis per tą laiką gerokai užgrūdino ekipažo narius. Svarbiausiems metų startams jiedu ruošiasi organizuodami tiek bendras, tiek ir individualias treniruočių stovyklas.

 

Nors per lenktynes komandoje įprastai dominuoja „darbinė“ anglų kalba, tačiau Benediktas jau mokosi kalbėti lenkiškai, o Sebastianas retsykiais prabyla savo žinomomis lietuviškomis frazėmis. Tokie momentai iškart pakelia ekipažo nuotaiką. Lenktynininkai juokauja, kad per ketverius metus taip gerai „susigrojo“, jog dabar vienas kitą supranta iš pusės žodžio.

 

 

 

VIDEO: http://bit.ly/2CQwRUy

 
Bendrinti