Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-03 13:10:08

Visos konsoliduotos SADM ir KKSD lėšos pasieks neįgaliųjų sporto organizacijas –apie 700 tūkst. eurų

 

Pranešimas žiniasklaidai

 

 

Jaunimo ir sporto reikalų komisijos iniciatyva priimtas sprendimas, jog neįgaliųjų sporto finansavimas turi būti vykdomas iš vieno šaltinio. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pavedė visoms susijusioms institucijoms rasti sprendimą, kad dabar Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skirstomos lėšos neįgaliųjų sportui būtų perduotos Kūno kultūros ir sporto departamento atsakomybei.

 

Dar rugsėjo viduryje vykusiame Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje buvo diskutuojama, jog SADM funkcijos jau yra perduotos departamentui, tačiau lėšos – ne, todėl kilo abejonių, ar bus užtikrintas sklandus neįgaliųjų didelio meistriškumo sporto programų finansavimas, o SADM lėšos, kurios siekia apie 200 tūkst. eurų ir yra skirtos neįgaliųjų sportui, gali būti panaudotos ne su sportu susijusiems projektams.

„Kartu su laikinai einančia Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriaus pareigas Kornelija Tiesnesyte ir SADM atstovais aptarėme problemą, kad kartu su Finansų ministerija turi būti rastas sprendimas, kaip neįgaliųjų sportui skirtos lėšos pasiektų organizacijas ir būtų tikslingai panaudotos. Pastarosiomis dienomis komisiją pasiekė informacija, jog numatytos lėšos jau suplanuotos 2019 metams departamentui skirtuose asignavimuose ir 200 tūkst. eurų, kuriuos anksčiau skirstydavo SADM, pakeliui „nepasiklys“, – sakė Komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.

Jaunimo ir sporto reikalų komisijos iniciatyva konsoliduojamos Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos neįgaliųjų aukšto meistriškumo sporto programoms atskirai skirstytos lėšos. Todėl jau šių 2018 metų pabaigoje neįgaliųjų sporto organizacijoms pateikus 2019 metų neįgaliųjų didelio meistriškumo sporto programas, departamentas jas ne tik finansuos 200 tūkst. eurų didesne suma, bet ir pats finansavimas taps skaidresnis ir aiškesnis programų teikėjams.

Konsolidavus SADM ir KKSD lėšas 2019 metais planuojama neįgaliųjų sporto programoms skirti apie 700 tūkst. eurų. Iki šiol tarptautinių organizacijų narystės mokesčiams, tarptautinių sporto renginių Lietuvoje ir šalies viduje organizavimui, dalyvavimui juose, sporto specialistų kvalifikacijos tobulinimui, neįgaliųjų sporto pasiekimams viešinti kasmet apie 200 tūkst. eurų skirdavo SADM, o tuo metu departamentas neįgaliųjų sporto plėtrai paskirstydavo apie 500 tūkst. eurų.

 

Daugiau informacijos:

Kęstutis Smirnovas, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas, tel. (8~668) 42137.

 

 

 

 
 
Bendrinti