Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-05 11:33:37

Birštone aptartos Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių perspektyvos

Birštone aptartos Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių perspektyvos
 
Spalio 4-5 dienomis Birštone vyko tradicinis kasmetinis Lietuvos ir Lenkijos intelektualų ir ministerijų atstovų susitikimas, kurio dalyviai aptarė bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, dvišalių santykių perspektyvas, saugumo politikos aktualijas bei ES ateitį.
 
Renginio metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir profesorius Vytautas Landsbergis diskutavo apie Lietuvos ir Lenkijos tapatybes, iškilių istorinių asmenybių įtaką dvišaliams santykiams bei jų ateitį.
 
„Abiejų šalių nepriklausomybės šimtmečių minėjimas yra galimybė ne tik įvertinti Lietuvos ir Lenkijos santykių būklę, bet ir rasti bendrus vardiklius, abi tautas vienijančius faktorius kuriant bendrą ateitį vieningoje Europoje", - pabrėžė ministras L. Linkevičius.
 
Išsamiose diskusijose Lietuvą atstovavo Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų atstovai, Seimo nariai, akademinės bendruomenės atstovai, kurie susitiko su Lenkijos užsienio reikalų ministerijos ir tyrimų centrų analitikais. Diskusijų pagrindu bus parengtos rekomendacijos dėl Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių vystymo ir bendradarbiavimo regione, ES bei NATO.
 
Lietuvos ir Lenkijos apskritojo stalo diskusijos rengiamos kasmet, 2017 metais susitikimas vyko Varšuvoje.
 
URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534
Facebook | Twitter | Flickr | Youtube
 
 
 
 
Bendrinti