Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-05 14:51:21

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija renkasi į posėdžius

 

 

2018 m. spalio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

 

Kitą savaitę (spalio 9–12 d.) Seime posėdžiaus Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija. Komisijos posėdžiuose bus aptarti Tautos referendumo dėl pilietybės išsaugojimo, Pasaulio lietuvių metų, ateities rinkimų organizavimo klausimai. Taip pat bus diskutuojama dėl informacinių karų, kibernetinio saugumo, sveikatos apsaugos problemų bei programos „Globali Lietuva“ ateities vizijos.

Spalio 7 d. komisijos nariai vyks į Suvalkų kraštą susitikti su etninių žemių lietuvių bendruomenėmis. Komisijos nariai susipažins su švietimo ir etninės kultūros išsaugojimo problemomis Punsko Kovo 11-osios licėjuje, Dariaus ir Girėno pagrindinėje mokykloje, Seinų „Žiburio“ gimnazijoje, padės gėlių prie A. Baranausko paminklo ir kapo Seinų bazilikos koplyčioje, pagerbs Lietuvos ir Lenkijos karius Berznyko kapinėse.

„Suvalkų kraštas – tai lietuvybės, gimtosios kultūros ir tautiškumo išsaugojimo pavyzdys, – sako komisijos pirmininkas ir diplomatas Antanas Vinkus, – nepaprasta vidinė Tautos stiprybė ir didžiulis Tėvynės ilgesys anuomet, kai Tėvynė liko už sienos, išugdė čia gyvenančių bendruomenių nepaprastą išmintį.“

Į komisijos posėdžius kviečiami Seimo nariai, įvairių institucijų bei įstaigų atstovai, mokslininkai ir ekspertai.

 

Posėdžių darbotvarkė

 

Posėdžius tiesiogiai bus galima stebėti internetu ir Seimo YouTube paskyroje .

 

Žiniasklaidos atstovai kviečiami į komisijos spaudos konferenciją, kuri vyks spalio 12 d., penktadienį, 11 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II r.)

 

Komisijos pirmininkas Antanas Vinkus, tel. (8 5) 239 6720

 

Parengė

Seimo kanceliarijos Komisijų sekretoriato patarėja

Jolita Šedauskienė, tel. (8 5) 239 6860, el. p. jolita.sedauskiene@lrs.lt

 

 
 
Bendrinti