Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-08 13:06:41

A. Anušauskas: „Strateginės įmonės, kaip ir strateginės atsargos, - turi būti neliečiamos"

Pranešimas spaudai

2018 m. spalio 08 d.

 

Žiniasklaida paskelbė informaciją, kad įmonė „Jonavos grūdai", esanti nacionaliniam saugumui svarbų valstybės valdomų įmonių sąraše, yra užvaldoma „Agrokoncerno". Šioje įmonėje yra laikomas valstybės grūdų rezervas, taip pat kitos maisto - cukraus, druskos - atsargos, kurių prireiktų kokios nors didelės nelaimės atveju. Informacija apie tokį rezervą yra įslaptinta.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario Arvydo Anušausko nuomone, įmonė, esanti strateginių įmonių sąraše ir vykdanti svarbią valstybei užduotį - rezervų kaupimą ir saugojimą, turi atitikti aukštus skaidrumo reikalavimus.

„Viešųjų pirkimų reikalavimai yra vieni iš tokių, kurių, panašu, nėra paisoma. Įmonės valdymo struktūrose turi būti stiprios valstybės pozicijos, bet ir to nėra. Jei „Agrokoncernas" joje stiprina savo pozicijas, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys privalo aiškiai atsakyti, kur gimė planai privatizuoti įmonę, išbraukiant ją iš strateginių įmonių sąrašo. Strateginės įmonės, kaip ir strateginės atsargos, - turi būti neliečiamos", - sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas.

Seimo nario nuomone, artimiausiame Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje žemės ūkio ministras turėtų atsakyti į keliamus klausimus.

 

Kontaktams:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. Arvydas.Anusauskas@lrs.lt

Tel. (8 5) 239 6652
 
Bendrinti