Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-09 08:33:46

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos nariai klaus politikų, kada bus galima nebeduoti kyšių sveikatos sistemoje

 

 

Informacija žiniasklaidai

2018 10 09 

 

 

 

Š. m. spalio 12 d. (penktadienį) LR Seime Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) inicijuoja diskusiją su politikais – „Kada nebeduosime kyšių Lietuvos sveikatos sistemoje?“ POLA, kas mėnesį padedanti daugiau nei 10 000 onkologinių pacientų pasigenda aiškių politinių sprendimų ir tikisi, kad pacientų inicijuojama diskusija paskatins spartesnes jų paieškas.

 

 

„Diskusijų metu su politikais ir ekspertais dalinsimės patirtimi ir lūkesčiais. Tikimės, kad tikrų žmonių tikri pavyzdžiai padės ieškoti sprendimų ir inicijuos pokyčius sveikatos sistemoje, kuri iki šiol mūsų šalyje laikoma viena korumpuočiausių“, – sako POLA prezidentas Šarūnas Narbutas. 

 

 

Pasak jo, kyšių problema yra ypač aktuali onkologiniams ligoniams, kuriems išgirdus klastingos ligos diagnozę, neretai paskutine viltimi lieka gydytojas. Dažnai tenka girdėti, kad vėžio diagnozę išgirdę žmonės dėl sveikatos ryžtasi viskam – įkeičiami butai, parduodami automobiliai, nes tiek gydymas, tiek vaistai kainuoja milžiniškas lėšas. Neretai ir nemaža lėšų dalis skiriama ir gydytojams, kuriems tokiu būdu nori „atsidėkoti“ pacientas.  

 

 

„Mums svarbu atsakyti į klausimą, kodėl Lietuvoje pacientai vis dar dažnai duoda, o gydytojai ima kyšius. Ar taip nusprendžia patys pacientai, ar jie yra skatinami tai daryti. Tiek pacientai, tiek gydytojai, tiek politikai, turime turėti vienodus atsakymus, kad efektyviai galėtume kovoti su šiuo mūsų visuomenės vėžiu“, – sako Š. Narbutas. 

 

 

Spaudos konferencija vyks spalio 12 d., penktadienį, nuo 9:20 Seimo spaudos konferencijų salėje, o konferencija prasidės nuo 10 val. Seimo Konferencijų salėje (III rūmai, II a.).

 

Spaudos konferencijoje dalyvaus (1) Agnė Bilotaitė, Seimo narė, (2) Lina Jaruševičienė, LR sveikatos apsaugos viceministrė, (3) Sergejus Muravjovas, Transparency International Lietuvos skyriaus vadovas, (4) Aurimas Pečkauskas, Jaunųjų gydytojų asociacijos valdybos narys, (5) Šarūnas Narbutas, POLA prezidentas. 

 

 

Konferencijoje pranešimus skaitys kovos su korupcija ekspertai, Lietuvos medikų sąjūdžio, Jaunųjų gydytojų asociacijos atstovai, Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai, gydymo įstaigų vadovai, pacientų organizacijų nariai, politikai. 

 

 

POLA – onkologinių pacientų, jų artimųjų bei pagalbą vėžiu sergantiems teikiančiųjų bendruomenes vienijanti asociacija. Tai didžiausia Lietuvoje nevyriausybinė organizacija, kuri padeda vėžiu sergantiems žmonėms, kovoja už pacientų teises, rūpinasi gydymo paslaugų kokybe ir prieinamumu. 

 

 

Daugiau informacijos:

Karolina Butkevičiūtė, renginio koordinatorė

Tel.: 8 690 35857

El. paštas: karolina@pola.lt, sarunas.narbutas@pola.lt
 
Bendrinti