Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-09 13:00:54

Seimas po svarstymo pritarė politinės kampanijos išlaidų reglamentavimo tikslinimui

 

2018 m. spalio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

 

Seimas po svarstymo pritarė Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 14 straipsnio pataisoms, kuriomis siekiama užtikrinti politinių kampanijų finansavimo skaidrumą, nesudaryti prielaidų užsienio valstybėms daryti poveikį Lietuvos Respublikos rinkimų procesams ir vidaus politikos formavimui (projektas Nr. XIIIP-2443(2).

Įstatyme numatoma praplėsti politinės kampanijos išlaidomis pripažįstamų turėtų išlaidų sąrašą. Siūloma nustatyti, kad tokiomis išlaidomis būtų laikomos išlaidos, skirtos politinių partijų, pretendentų, kandidatų, referendumo iniciatorių, referendumo oponentų, visuomeninių rinkimų komitetų išlaidoms, turėtoms pagal teisinių paslaugų sutartis apmokėti; išlaidos, skirtos politinių partijų, pretendentų, kandidatų, referendumo iniciatorių, referendumo oponentų, visuomeninių rinkimų komitetų išlaidoms, turėtoms pagal politinės kampanijos organizavimo, konsultavimo ir mokymo paslaugų sutartis apmokėti.

Kartu įstatyme numatoma įtvirtinti, kad politinėms partijoms, pretendentams, kandidatams, referendumo iniciatoriams, referendumo oponentams, visuomeniniams rinkimų komitetams minėtas paslaugas galės teikti tik Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiai, taip pat tose valstybėse įsteigti juridiniai asmenys, organizacijos, padaliniai, išskyrus atvejus, kai ¼ ar daugiau balsavimo teisių tokio juridinio asmens ar kitos organizacijos dalyvių susirinkime priklauso ne tai valstybei, ne tose valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ir (ar) jų piliečiams.

Taip pat numatoma, kad politinės kampanijos išlaidomis bus pripažįstamos ir išlaidos pretendento, kandidato kelionėms (transportui ir apgyvendinimo išlaidoms) į rinkimų apygardą.

Numatoma, kad pataisos įsigaliotų 2018 m. lapkričio 7 d.

Po svarstymo projektui pritarė 77, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 3 Seimo nariai.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt
 
Bendrinti