Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-09 17:18:03

Seime vyks konferencija „Kada nebeduosime kyšių sveikatos sistemoje?"

 

2018 m. spalio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Spalio 12 d., penktadienį, 10 val. Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) bus rengiama metinė konferencija „Kada nebeduosime kyšių Lietuvos sveikatos sistemoje?"

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA), „Transparency International"  Lietuvos skyrius, Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) ir Seimo nariai kvies apžvelgti  kyšininkavimo paplitimą Lietuvoje ir tarp ES šalių. Pagrindinės diskusijos temos: šeimos gydytojų požiūris į neoficialias priemokas, jaunųjų gydytojų siūlymai, kaip šalinti kyšininkavimo įpročius, kokių pokyčių kovos su korupcija sveikatos srityje laukia pacientai, kokių pokyčių skaidrinant sveikatos apsaugą sulauksime 2019 metais.

Konferencijoje sveikinimo žodį tars Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė, Seimo narė, Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė, sveikatos apsaugos viceministrė dr. Lina Jaruševičienė, POLA prezidentas Šarūnas Narbutas.

Konferencijos pabaigoje vyks diskusija, kurios metu politikai, ekspertai ir konferencijos svečiai bus kviečiami drauge ieškoti atsakymo, kokie yra tolesni žingsniai kovojant su kyšininkavimo problema sveikatos sistemoje.

„Mums svarbu atsakyti į klausimą, kodėl Lietuvoje pacientai vis dar dažnai duoda, o gydytojai ima kyšius. Ar taip nusprendžia patys pacientai, ar jie yra skatinami tai daryti. Tiek pacientai, tiek gydytojai, tiek politikai, turime turėti vienodus atsakymus, kad efektyviai galėtume kovoti su šiuo mūsų visuomenės vėžiu", - teigia POLA prezidentas Šarūnas Narbutas.

POLA - onkologinių pacientų, jų artimųjų bei pagalbą vėžiu sergantiems teikiančiųjų bendruomenes vienijanti asociacija.

 

Konferencijos programa

 

Registracija vykdoma internetu https://goo.gl/yHpLbA arba telefonais 8 638 69 923, 8 620 74 646 iki spalio 10 d.

 

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir Seimo „YouTube" paskyroje. Konferencijos transliaciją galėsite stebėti ir POLA „Facebook" paskyroje „POLA prieš vėžį".

 

Daugiau informacijos:

Renginio koordinatorė Karolina Butkevičiūtė, mob. 8 690 35 857, el. p. karolina@pola.lt, sarunas.narbutas@pola.lt

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. asmark@lrs.lt
 
Bendrinti