Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-09 17:23:49

Lietuvos fotografijos leidiniai pristatyti Skandinavijos šalyse

Kauno Fotografijos galerija, tęsdama Lietuvos fotografijos leidinių pristatymą užsienyje, šiemet apsilankė Danijoje bei Švedijoje vykusiuose renginiuose - Landskrona Foto ir Orhuso fotoknygų savaitėje.

Rugsėjo 14-16 d., Landskrona Foto fotografijos leidinių mugę papildė Lietuvos fotoknygų stendas. Tai - jau šeštą kartą Švedijoje vykstantis kasmetinis įvykis, suburiantis fotografijos lauko dalyvius. Šiemet festivalio parodose buvo eksponuoti 120 menininkų darbai, parodas papildė turai, diskusijos, paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės. Vienas iš festivalio tikslų yra rodyti fotografiją naujuose kontekstuose, o itin didelis dėmesys skiriamas viešosioms miesto erdvėms. Landskrona foto neapsiriboja tik parodomis - festivalio veikla taip pat apima fotografijos, jos istorijos tyrimus, fotografinio paveldo išsaugojimą ir paramą šiuolaikiniams menininkams.

Lietuvos fotografiją pristatantis stendas susilaukė tiek vietinės tiek tarptautinės auditorijos dėmesio. Lankytojai itin domėjosi Lietuvos fotografijos klasikų - Antano Sutkaus, Aleksandro Macijausko leidiniais, taip pat susidomėjimo sulaukė Vytauto. V. Stanionio leidinys „Nuotraukos dokumentams" bei Visvaldo Morkevičiaus „Public Secrets".

Spalio 5-7 dienomis Kauno fotografijos galerija Orhuso fotoknygų savaitėje pristatė Lietuvos fotografijos leidinius. Nuo 2014 m. vykstanti Orhuso fotoknygų savaitė (Photobook Week Aarhus) per savo gyvavimo laikotarpį spėjo įsitvirtinti kaip svarbus tarptautinis renginys. Šiemet Orhuso fotoknygų savaitėje buvo eksponuojami pripažinimo sulaukusių ir kylančių menininkų leidiniai, taip pat buvo suteikta galimybė prisistatyti leidėjams, kuratoriams, spaustuvėms ir knygynams. Festivalis vyko Orhuso architektūros mokykloje, Galleri Image, ARoS (Orhuso meno muziejuje), Dokk1 ir Verpan dizaino erdvėje. Šių metų tema - Virtualumas ir fiziškumas, kurią plėtojant buvo nagrinėjamas skaitmeninių technologijų pažanga ir jų įtaka fotoknygoms. Festivalyje bus diskutuojama apie fotografijos skaimeniškumą ir virtualios realybės ir hyperrealizmo temas, kurios padėjo geriau įsigilinti į knygos ateitį.

 

Kauno fotografijos galerijos atstovai Gintaras Česonis ir Viktorija Mašanauskaitė renginyje pristatė Lietuvos fotografijos leidinius. Festivalyje specialus dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Latvijos fotoknygoms - jos buvo pristatytos parodos formatu (Lietuvos knygų ekspoziciją kuravo G. Česonis). Parodoje buvo eksponuojami V. Luckaus, A. Sutkaus, R. Rakausko, A. Macijausko, R. Vikšraičio, Vytauto V. Stationio, A.Šeškaus, V. Pletkaus, I. Urbonaitės, G. Skudžinsko, A. Mikšio, M. Matulytės, V. Morkevičiaus leidiniai. Fotoknygas buvo galima ne tik apžiūrėti, G. Česonio paskaita leido geriau susipažinti su istorija ir kontekstu.

 

Džiaugiamės jog Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius prisistatantis kaip Kaunas Gallery Books jau yra lengvai atpažįstamas vardas užsienyje ir Lietuvos kultūros tarybos paramos gali atstovauti Lietuvos fotografų leidybinius projektus Europoje.

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
 
Bendrinti