Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-10 11:18:03

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo neapykantos kurstymo

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo neapykantos kurstymo


2018-10-10 11:02 Ikiteisminiai tyrimai ir viešojo intereso gynimas

Vilniaus apylinkės prokuratūroje vakar (spalio 9 d.) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. Sprendimas pradėti šį tyrimą priimtas susipažinus su žiniasklaidoje pasirodžiusia informacija, kad vakar Vilniaus miesto apylinkės teisme du kaltinamieji demonstravo galbūt tautinę neapykantą kurstančius užrašus.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas siekiant nustatyti, ar kaltinamųjų veiksmuose buvo požymių nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 170 str. (Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) 2 d.

Vakar Vilniaus miesto apylinkės teisme vyko posėdis baudžiamojoje byloje, kurioje J. M. ir E. L. jau kaltinami dėl galimo kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę ir galimo viešosios tvarkos pažeidimo. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas šių metų liepos mėn., kai Vilniuje, viešojo transporto stotelėje, kaltinamieji užpuolė Ekvadoro pilietį ir, smurtaudami prieš jį, įtariama, šaukė nacionalistinius šūkius.
 
 
Bendrinti