Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-11 10:50:55

Seimo ir PLB komisija: Lietuvos ateitis priklauso nuo kiekvieno balsuoti referendume atėjusio Lietuvos piliečio

 

 

2018 m. spalio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 


 

Spalio 10 d. posėdyje Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija diskutavo Tautos referendumo dėl gimimu įgytos Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo bei pasaulio lietuvių balsavimo organizavimo ateities rinkimuose klausimais.

Ypač svarbi su Lietuvos Respublikos pilietybe susijusi tema – etninių žemių lietuvių situacija, kuri išryškėjo komisijos delegacijai apsilankius Suvalkų krašte, kur gyvenantys lietuviai vis dar stengiasi išsaugoti istorinę atmintį, lietuviškas tradicijas, savo kultūrą.

„Kiekvienam, pabuvojus tuose kraštuose, nekyla nė menkiausios abejonės, kad čia gyvenantys žmonės yra patys tikriausi lietuviai pagal kilmę, turintys savo lietuvišką tarmę, savo papročius, tradicijas, jie ne asimiliavosi su tauta, kurios valstybėje gyvena, o išlaikė labai tvirtą lietuvišką identitetą“, – jautriai kalbėjo komisijos narė teisininkė Laura Vidžiūnaitė iš Niujorko ir pabrėžė, kad „šiandien etninių žemių lietuviai atsidūrė teisiniame užribyje: jie nepatenka į Pilietybės įstatyme numatytas išimtis, jiems netgi nebus taikomas Tautos referendumo galimai suteikiamas pilietybės išsaugojimas, nes jie gimimu pilietybės neįgijo“.

Komisijos nariai posėdžio metu vykusioje diskusijoje vieningai ieškojo išsakytų problemų sprendimo būdų kartu su Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininke dr. Agne Širinskiene, valstybinių institucijų ir visuomeninių organizacijų atstovais. Išsakytos problemos ir išdiskutuoti siūlymai, kaip jas spręsti, gula į komisijos rezoliucijas.

Kalbėdama apie rinkimų organizavimo užsienio valstybėse problemas, galimą elektroninio balsavimo nesaugumą, vykdomas kibernetines atakas rinkimų metu kaimyninėse valstybėse, komisijos narė Rita Tamašunienė kvietė visus aktyviai dalyvauti rinkimuose ir balsuoti, nes nuo to priklauso mūsų ateitis. „Patys spręsdami valstybės ateitį, apie Tėvynę mes galėsime kalbėti ne kaip apie tėvų, senelių ar protėvių žemę, bet kaip apie vaikų, anūkų ir proanūkių kraštą“, – poetiškais žodžiais savo pranešimą baigė R. Tamašunienė.

Šiandien komisija posėdyje diskutuos informacinių karų, kibernetinio saugumo, sveikatos apsaugos ir sveikos gyvensenos klausimais. Posėdžio darbotvarkė.

 

Seimo ir PLB komisijos posėdžių tiesiogines transliacijas ir vaizdo įrašus galima rasti Seimo YouTubepaskyroje.

 

Žiniasklaidos atstovai kviečiami į spaudos konferenciją, kuri vyks spalio 12 d. (penktadienį) 11 val. Seimo II rūmų Spaudos konferencijų salėje.

 

Komisijos pirmininkas Antanas Vinkus, tel. (8 5) 239 6720

 

Parengė

Seimo kanceliarijos Komisijų sekretoriato patarėja

Jolita Šedauskienė, tel. (8 5) 239 6860, el. p. jolita.sedauskiene@lrs.lt

 
 
Bendrinti