Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-11 11:20:59

Tyrimas: nelaimingas darbe jaučiasi tik kas trečias lietuvis

 

CV MARKET pranešimas spaudai                                                                                                                                                                                       2018 10 11

 

 

Nors pastoviai girdime nusiskundimus prastais atlyginimais ar darbdavių, vadovų nesiskaitymu, savo darbe laimingi jaučiasi net 52 proc. Lietuvos gyventojų, teigia specialistų paieškos portalas CVMarket.lt

 

„Kaip rodo šiemet Pasaulio ekonomikos forumo paskelbta „Pasaulinė laimės ataskaita“ („World Hapiness Report 2018“), Lietuva pateko tarp penkiasdešimties laimingiausių pasaulio valstybių. Beje, penkiasdešimtuke nerasime nei Latvijos, nei Estijos. Dar daugiau – estai atsidūrė tarp 24 šalių, kuriose itin daug vartojančių antidepresantus, – sako CVMarket.lt marketingo vadovė Raimonda Tatarėlytė. – Tikriausiai ne vienas, paklaustas, ar yra laimingas, savo atsakyme tarp svarbiausių laimės sudedamųjų dalių paminės ir darbą. Juk, kaip teigia statistika, per visą gyvenimą mes darbuose praleidžiame vidutiniškai 10,3 metų, jau nekalbant apie dirbančius viršvalandžius, besiplėšančius keliuose darbuose ar turinčius nuosavą verslą. Daugiau savo gyvenimo skiriame nebent tik miegui.

Be to, problemos darbe iškart atsispindi asmeniniame ir šeimyniniame gyvenime, tad tikrai įdomu, ar lietuviai savo darbuose darbeliuose jaučiasi laimingi. Juolab, kaip rodo minėta Pasaulio ekonomikos forumo ataskaita, laimė ir pinigai tiesiogiai nėra susiję. Tačiau laimė ir darbo našumas – netgi labai. Warwick’o universiteto (D.Britanija) Ekonomikos departamento tyrėjai nustatė, kad laimingi žmonės dirba 12 proc. produktyviau, o nelaimingų našumas krenta 10 proc.“

„Jei pažvelgsime į šį rugsėjį atliktos 1358 darbingų Lietuvos gyventojų nuo 18 iki 60 metų apklausos rezultatus,  pamatysime, kad tai, jog Lietuva pateko tarp 50 laimingiausių pasaulio valstybių, tikrai nėra atsitiktinumas, - mano CVMarket.lt atstovė, -  Mat laimingais darbe save laiko daugiau kaip pusė apklaustųjų.“

„Ar dirbdami savo darbą jaučiatės laimingais?“ „Taip“ į šį klausimą atsakė net 21,9 proc. apklausos dalyvių. „taip, visiškai“ – 15,7 proc., o „greičiau taip, negu ne“ – 14,6 proc.

Džiugu, kad nepatenkintų savo darbu suskaičiavome kiek mažiau nei 30 proc. Ryžtingai teigiančių „esu visiškai nelaimingas“ – buvo 5,6 proc., tiesiog „ne“ atsakė 12,6 proc., o dar 11,1 proc. nuomonė buvo su abejonės šešėliu („greičiau ne, negu taip“).

Kiek nustebino gan didelis neapsisprendusių kiekis. Atsakyti, ar jie yra laimingi darbe, negalėjo 18,5 proc. respondentų. Be to, dažniau savo laime darbe buvo linkusios abejoti dailiosios lyties atstovės.

Įdomios išvados peršasi ir pasižiūrėjus į apklausos dalyvių amžių. Trisdešimtmečiai ir jaunesni dėl savo laimės darbe buvo mažiau užtikrinti nei vyresni darbuotojai. Atsakiusių neigiamai procentas faktiškai sutapo, užtat jaunesni dirbantieji vietoj „taip“ dažniau nurodė „negaliu atsakyti“. Manytume, kad tai natūralu, nes darbo karjeros pradžioje ne vienas dar ieško savo kelio ir savo vietos gyvenime.

 

Priedas: INFOGRAFIKAS Laimingi darbe.png

 

 

Daugiau informacijos:

Raimonda Tatarėlytė CV Market marketingo vadovė

Tel.+370645 04087, El.p.raimonda@cvmarket.lt

 

Apie CVMarket.lt: tai specialistų paieškos portalas, veikiantis nuo 2000 m.  ir valdomas estiško kapitalo bendrovės “CV Keskus OÜ“. CVMarket.lt specializacija - vidutinės  ir aukštesnės grandies specialistų paieška ir atranka. CVMarket.lt portalai veikia Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje bei Vengrijoje. „CV Keskus OÜ“ grupės portalai per mėnesį sulaukia virš 1,8 mln. lankytojų, publikuoja per 6000 darbo skelbimų. 2017 m. kovo 29 dieną 100 procentų „CV Keskus OÜ“ akcijų įsigijo „Ringier Axel Springer Media AG“.

 
 
Bendrinti