Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-11 12:07:40

Seimas po svarstymo pritarė dviejų ministerijų pavadinimų keitimui

 

2018 m. spalio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

 

Seimas po svarstymo pritarė Vyriausybės įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-2471(2), kuriomis numatoma pakeisti Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų pavadinimus. Už tai numatančius pakeitimus balsavo 66 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 16 parlamentarų. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Svarstomu projektu Ūkio ministeriją siūloma pavadinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Šiuo pakeitimu siekiama kurti modernų valstybės požiūrį ir atkreipti dėmesį į šiuolaikišką ekonominių procesų reguliavimą, o visų pirma – į inovacijas, kurios sudaro svarbų pagrindą valstybės ekonomikos augimui. Anot iniciatorių, ministerijos pavadinimas tiksliau reprezentuotų ministerijos veiklos sritį, pobūdį ir pagrindinius tikslus, taip jos pavadinimas būtų labiau suprantamas tarptautinei bendruomenei.

Pagal naujas nuostatas Švietimo ir mokslo ministerija vadintųsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Kaip tvirtina iniciatoriai, pakeitus šios ministerijos pavadinimą būtų sudarytos prielaidos reikšmingai padidinti sporto prestižą visuomenėje ir valstybės bei savivaldybių institucijose ir įstaigose, taip pat pagerinti tarptautinį bendradarbiavimą fizinio aktyvumo ir sporto srityse ir sustiprinti valstybės sporto institucijos – Švietimo ir mokslo ministerijos – vaidmenį sporto srityje.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt
 
Bendrinti