Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-11 16:33:33

Europos socialdemokratų lyderiai renkasi Vilniuje: diskutuos apie kairiųjų ateitį

2018-10-09

Pranešimas žiniasklaidai

Europos socialdemokratų lyderiai renkasi Vilniuje: diskutuos apie kairiųjų ateitį

Į Vilniuje rengiamą tarptautinį forumą „Socialdemokratija - kelias Lietuvai ir Europai" atvyksta Europos Komisijos viceprezidentas Maroš Šefčovič, Lisabonos strategijos motina vadinama Maria Joao Rodriges, pirmoji Estijos socialdemokratų partijos vadovė Marju Lauristin, kaimyninių valstybių ir Lietuvos socialdemokratų lyderiai.

Proga, kaip sako vienas iš forumo organizatorių politologas Liutauras Gudžinskas, neatsitiktinė - visoje Europoje socialdemokratai yra ant permainų slenksčio.

„Amžių sandūroje dėtos pastangos peržengti kairės ir dešinės skirtumus išsisėmė, tad reikia ieškoti naujų kelių, kaip stiprinti demokratiją ir užtikrinti visų gerovę. Džiugu, kad Vilnius yra tokių ašinių, į ateitį orientuotų pokalbių regione iniciatorius", - pabrėžia jis.

Praraja tarp turtingųjų ir vargšų auga, populistinės ir antidemokratinės jėgos stiprėja. Visa tai - rimtos grėsmės demokratinio pasaulio stabilumui ir ilgalaikei gerovei. Pagrindinis tarptautinio socialdemokratijos forumo tikslas - apsvarstyti ir išskirti pagrindines kairiųjų demokratinių jėgų politines raidos kryptis Lietuvoje ir Europoje.

„Kodėl europiečiai šiandien jaučiasi nusivylę? Todėl, kad per mažai yra socialinės Europos ir per mažai į kasdieninius skaudulius reaguojančių europiečių. Europa šaukia visu balsu, kad taupymas, atlyginimų bei investicijų karpymas nėra vienintelė priemonė išvengi finansinio eurokracho" , - sako vienas iš diskusijos dalyvių, Europos Komisaras Vytenis Andriukaitis.

Kokias tradicines pozicijas ir esamus įsitikinimus socialdemokratams dera peržiūrėti? Kaip greitai mobilizuotis ir aiškia politika operatyviai reaguoti į vis spartėjančių pasaulinių pokyčių metamus iššūkius? Kokių sisteminių vidinių pokyčių reikia socialdemokratams, kuriant lygių galimybių, socialiai teisingos ir politiškai atsakingos Europos ateitį? Į tokius ir panašius klausimus kairiųjų lyderiai atsakymų ieškos Forumo diskusijose.

Kada: spalio 13 d. (šeštadienį) 9:30-15:00 h
Kur: Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka

Tarptautinį forumą numatoma transliuoti tiesiogiai LSDP facebook paskyroje čia: https://bit.ly/2E5vfaj  

Renginio programa - pridedama


Daugiau informacijos:
Justinas Argustas
LSDP komunikacijos skyrius
Mob. tel. +370 6750 6667
El. p. justinas@lsdp.lt
 
 
Bendrinti