Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-11 16:44:18

Seimas svarstys siūlymą keisti kreipimosi dėl ekspertinio vertinimo reglamentavimą


2018 m. spalio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas svarstys siūlymą keisti kreipimosi dėl ekspertinio vertinimo reglamentavimą

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė pateikė Seimo statuto 145 straipsnio pataisas (projektas Nr. XIIIP-2652), kuriomis siūloma tikslinti prašymo atlikti ekspertinį vertinimą reglamentavimą.
Šiuo metu galiojančiame Statute įtvirtinta, kad 1/5 Seimo narių turi teisę kreiptis dėl ekspertinio vertinimo atlikimo ir ekspertinė išvada yra teisės aktą lydintis dokumentas, pristatomas svarstymų komitetuose ir Seimo posėdyje.
„Seimo narių grupė - penktadalis Seimo narių - iš esmės įgyja kur kas didesnes teises, nei Seimas. Penktadalis gali inicijuoti, visas Seimas in corpore tokio sprendimo kvestionuoti negali", - sakė A. Širinskienė.
Siūloma nustatyti, kad Seimo valdybos nustatyta tvarka nepriklausomas ekspertinis teisės akto projekto įvertinimas būtų užsakomas, kai įstatymo projektu iš esmės siūlant keisti teisinį reglamentavimą, šią iniciatyvą paremia pagrindinis komitetas arba ne mažiau kaip 1/5 Seimo narių (bet ne vėliau kaip 72 valandos po svarstymo pagrindiniame komitete pabaigos), o Seimas jai pritaria balsuodamas artimiausiame posėdyje paprasta posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma.
Projektui po pateikimo pritarė 52, prieš balsavo 37, susilaikė 6 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti lapkričio 22 d.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo
Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt
 
 
Bendrinti