Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-10-12 09:27:45

Komisariato pareigūnai tikrino, kaip įmonės ir piliečiai laikosi Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų

 

Cituojant Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato atstovo spaudai pranešimus, informacijos šaltinį prašome nurodyti

Skelbiant nepažeisti nekaltumo prezumpcijos principo

 

 

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris

 

                      Adresas: Birželio 23-sios g. 16                           Tel.  (8~5) 271 6162

LT-03602 Vilnius                                        El. paštas: vilniausvpk.vos.vrp@policija.lt

LIETUVA                                                   

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonas - (8~5) 271 6050

 

 

 

 

2018-10-12

 

 

  Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai didelį dėmesį skiria saugios aplinkos formavimui, užkertant kelią teisės pažeidimams ir nusikalstamoms veikoms.

   Spalio 10 d. pareigūnai kartu su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento pareigūnais organizavo prevencinę priemonę  viešojo maitinimo įstaigų patikrinimą, siekiant išaiškinti bei užkardyti tesės pažeidimus, susijusius su nelegalia prekyba akcizais apmokestinamomis prekėmis ir patikrinti ūkio subjektus vykdančius prekyba alkoholiniais gėrimais.

   Patikrinimo metu nustatyti 3 administraciniai nusižengimai viename Savanorių pr. esančių barų   apie 22 val. trys piliečiai įsigijo alkoholinius gėrimus, išpilstytus į vartoti vietoje pritaikytą tarą ir kuriuos vartoti leidžiama išskirtinai tik viešojo maitinimo vietoje, ir išsinešė iš viešojo maitinimo vietos. Minėtiems asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai už viešojo maitinimo vietose įsigytų alkoholinių gėrimų išnešimą iš viešojo maitinimo vietų Alkoholio kontrolės įstatyme draudžiamu laiku (Lietuvos Respublikos  administracinių nusižengimų kodekso 4841 str. 1 d. ir paskirtos 7 eurų baudos.

    Per 9 š. m. mėnesius Policijos registruojamų įvykių registre užfiksuotas 31 pranešimas dėl viešosios tvarkos ir kitų teisės pažeidimų šiame bare ir jo prieigose, iš jų 5   iš gyventojų, kad bare ir jo prieigose garsiai triukšmaujama, trukdoma ilsėtis. Siekdami formuoti saugią aplinką ir užkirsti kelią teisės pažeidimams ir nusikalstamoms veikoms, Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę dėl licencijos prekiauti alkoholiu apribojimo ar panaikinimo.

    Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai už Lietuvos Respublikos Alkoholio kontrolės įstatymo 17 str. 4 d. pažeidimus šiais metais jau surašė 39 administracinio nusižengimo protokolus, iš jų - 29  pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 4841 str. (,,Viešojo maitinimo vietose įsigytų alkoholinių gėrimų išnešimas iš viešojo maitinimo vietų Alkoholio kontrolės įstatyme draudžiamu laiku"), 10 - dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais tvarkos ar kitų alkoholinių gėrimų pardavimo, laikymo ir gabenimo reikalavimų pažeidimo (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 168 str.).

   Policija ir toliau vykdys tokio pobūdžio prevencines priemones, didesnį dėmesį skiriant visą parą mieste veikiančių kavinių-barų, kuriuose galima įsigyti alkoholinių gėrimų, kontrolei.
 
Bendrinti