Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-05 10:56:50

Su naujuoju Ispanijos ambasadoriumi aptartas saugumas regione ir dvišalių santykių perspektyvos

                      Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

                      Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

 

 

J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius

Tel. 870 6 52534, 870 6 52414; el. p. media@urm.lt

 

                     

2018-11-05

 

Pranešimas spaudai

 

Lapkričio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Ispanijos ambasadoriumi Lietuvoje Jos← Mar■a Roblesu Fraga, kuris spalio 29 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

 

„Lietuva labai vertina Ispanijos bendradarbiavimą NATO ir ženklų jos indėlį užtikrinant mūsų šalies ir regiono saugumą", - sakė ministras L. Linkevičius.

 

Ispanijos karinės oro pajėgos jau penkis kartus vykdė NATO oro policijos ir oro policijos stiprinimo misijas Baltijos valstybėse, iš jų - tris kartus Lietuvoje. Paskutinį kartą Ispanijos „Eurofighter" naikintuvai buvo dislokuoti Šiauliuose šių metų gegužės-rugpjūčio mėnesiais. Be to, Ispanija prisidės prie Lietuvos, Estijos ir Latvijos oro erdvės apsaugos 2019 ir 2020 metais.

 

Ministras taip pat pažymėjo, kad tarp Lietuvos ir Ispanijos vyksta reguliarios konsultacijos saugumo, politiniais, ekonominiais ir strateginės komunikacijos kovoje su propaganda klausimais. L. Linkevičius išreiškė viltį, kad Lietuva ir Ispanija ir toliau glaudžiai bendradarbiaus sprendžiant europinės, transatlantinės darbotvarkės, kitus daugiašalius klausimus.

 

Nuo 2004 metų, kai Ispanija savo ambasadą atidarė Vilniuje, ambasadorius Jos← Mar■a Roblesas Fraga yra penktasis Ispanijos atstovas Lietuvoje.

 

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534

Facebook | Twitter | Flickr | Youtube

 
 
Bendrinti