Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-05 13:29:34

Simonas Gentvilas inicijuoja neeilinį Aplinkos apsaugos komiteto posėdį dėl GPAIS sistemos neveikimo ir galimų baudų verslui, siekiančių 90 mln. eurų

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

LIBERALŲ SĄJŪDŽIO FRAKCIJA

Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius    Tel. (8~5) 239 63 51     Faksas (8~5) 239 63 48

 

Pranešimas žiniasklaidai                                                                                                                                                       2018 11 05

 

Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas lapkričio 7 d. inicijuoja neeilinį komiteto posėdį, kuriame siekiama aptarti gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) situaciją. Neeiliniame Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje planuojama išsiaiškinti kodėl neveikia šios programos funkcijos, dėl kokių priežasčių nėra faktiškai įgyvendinamas programos modulis ir kaip Aplinkos ministerija ketina spręsti susiklosčiusią situaciją, kai verslui metų gale gresia beveik 90 mln. eurų baudos dėl neveikiančios sistemos.

 

„Artėjant metų pabaigai ir GPAIS sistemai nepradėjus normaliai funkcionuoti, sisteminė pakuočių tvarkymo sektoriaus krizė tampa vis realesniu scenarijumi. Neoficialiai teigiama, kad pažymų, patvirtinančių pakuočių atliekų sutvarkymą, išduota vos 1% nuo numatytų perdirbimo užduočių. Nesiimant reikalingų teisėkūros ar teisės aktų keitimo iniciatyvų, gamintojai ir importuotojai rizikuoja ir vėl gauti milžiniškus aplinkos taršos mokesčius dar šių metų pabaigoje" - inicijuojamą posėdį argumentuoja parlamentaras S. Gentvilas.

 

Jo teigimu, GPAIS apskaitos sistemos trūkumai ir neveikimas signalizuoja rimtą pakuočių atliekų tvarkymo sektoriaus krizę, kurią galima sulyginti su „Metrail" krize.

 

Posėdyje Aplinkos apsaugos komiteto nariai kartu su Aplinkos ministru K. Navicku, Aplinkos apsaugos departamento vadovu Vaidu Laukiu, FNTT vadovu Antoniu Mikulskiu, STT vadovu Žydrūnu Bartkumi, atstovais iš: VšĮ "Žaliasis taškas", VšĮ "PTO" ir VšĮ „Gamtos ateitis" ir kitais ketina nagrinėti GPAIS sistemos neveikimo problemas.

 

Neeilinis Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdis vyks lapkričio 7 d. 13:00 val. Seimo I rūmai, 404kab.

 

 

Kontaktinis asmuo:

Simonas Gentvilas

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas

Mob. 8 69842168

El. p.simonas.gentvilas@lrs.lt
 
Bendrinti