Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-06 14:35:05

E. Masiuliui paliktas galioti pratęstas laikinas nuosavybės teisės apribojimo terminas į visas kratos metu paimtas pinigines lėšas

2018-11-06

E. Masiuliui paliktas galioti pratęstas laikinas nuosavybės teisės apribojimo terminas į visas kratos metu paimtas pinigines lėšas


Šiandien Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija nutartimi atmetė kaltinamojo Eligijaus Masiulio gynėjo skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2018 m. spalio 15 d. nutarties, kuria trims mėnesiams pratęstas laikino nuosavybės teisės apribojimo terminas į kratos metu E. Masiulio gyvenamojoje vietoje paimtas pinigines lėšas. Apygardos teismas pratęsė laikiną nuosavybės teisės apribojimą, siekdamas užtikrinti galimą turto konfiskavimą ir išplėstinį turto konfiskavimą.

Skunde išdėstytais argumentais kaltinamojo E. Masiulio gynėjas nesutinka su žemesnės instancijos teismo nutarties dalimi, kuria pratęstas laikinas nuosavybės teisės apribojimas į pinigines lėšas, rastas kaltinamojo E. Masiulio piniginėje (690 Eur) ir kaltinamojo sutuoktinės I. Masiulienės perduotas Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams iš delninės (800 Eur), nes, kaltinamojo gynėjo teigimu, tai asmeninės ir teisėtai kaltinamojo ir jo sutuoktinės įgytos lėšos, taip pat 1 600 JAV dolerių ir 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų, skirtų, kaltinamojo gynėjo teigimu, kelionėms į JAV ir Jungtinę Karalystę.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija atmetė skundą ir paliko galioti pratęstą laikiną nuosavybės teisės apribojimą.

Teisėjų kolegija nurodė, kad E. Masiulis, be kita ko, kaltinamas tuo, jog turėjo nuosavybės teise didesnės negu 500 MGL vertės turtą, žinodamas arba turėdamas ir galėdamas žinoti, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis. Gynėjo skunde nurodytos lėšos sudaro E. Masiuliui inkriminuoto nusikaltimo sudėties dalyką, todėl tokios lėšos atitinka konfiskuotino turto požymius.

„Nėra pagrindo manyti, kad apribojimai kaltinamajam taikomi neproporcingai ilgai, atsižvelgiant į baudžiamojo proceso stadiją, laikino nuosavybės teisės apribojimo mastą ir šios procesinės prievartos priemonės taikymo trukmę", - teigia Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Ernesta Montvidienė.

Ši  Lietuvos apeliacinio teismo nutartis įsigalioja jos priėmimo dieną ir yra neskundžiama.


 Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašytume nurodyti informacijos šaltinį.

Vilma Budėnienė
Lietuvos apeliacinio teismo atstovė spaudai
Tel. 8 688 54040, el. p. vilma.budeniene@apeliacinis.lt
 
 
Bendrinti