Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-07 08:48:36

IESMA 2018 – Vilniuje vyksianti didžiausia NATO tarptautinė energetinių sprendimų konferencija ir paroda

 

Pranešimas spaudai

NATO Energetinio saugomo kompetencijos centras,

2018 m. lapkričio 7 d., Vilnius

 

 

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras lapkričio 14–16 dienomis rengia tarptautinę konferenciją ir parodą „Išmanieji energetikos sprendimai karyboje” (angl. Innovative Energy Solutions for Military Applications) (IESMA 2018). Renginys vyks Lietuvos parodų ir verslo centre LITEXPO, Vilniuje. NATO valstybės, partnerės ir jų įmonės pristatys modernias energetinio efektyvumo didinimo technologijas ir gaminius, padedančius stiprinti saugumą, karinius pajėgumus ir atsparumą kylančioms grėsmėms.

 

„Tikimės, kad ši tarptautinė konferencija suteiks galimybę specialistams iš akademinio, verslo ir karinio sektorių keistis informacija apie geriausią praktiką, sprendimus ir technologijas tobulinant energetinį efektyvumą karyboje, siekiant pagerinti karinių pajėgų operacines galimybes, padidinti jų veikimo nuotolį ir mobilumą dabartinėje ir ateities saugumo aplinkoje“, – sako NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro vadovas pulkininkas Romualdas Petkevičius.

 

Renginio atidarymo kalbą lapkričio 14 d.  sakys Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas,  Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius. Savo pranešimus pristatys įvairių  tarptautinių kompanijų atstovai ir aukšto lygio kariuomenės ir vyriausybės pareigūnai: NATO Gynybos planavimo tarnybos viršininko pavaduotojas, NATO Vadavietės aukščiausiasis pajėgų vadas Oro pajėgų komandoras Ralph W. REEFMAN, JAV Operacinės energetikos politikos direktorius ir štabo viršininkas, Oro pajėgų sekretoriaus padėjėjo pavaduotojas Michael PENLAND, Inžinerijos ir plėtros skyriaus tarptautinių stebėjimo sistemų skyriaus, Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacijos Austrijoje seisminės inžinerijos specialistas Marián JUSKO ir kiti.

 

Parodos eksponentų sąraše – plačiai žinomi pasaulio pramonės lyderiai: „Siemens Building Technologies“  (Vokietija), „G&G Partners“ (Italija), „Triogen BV“ (Nyderlandai), „Procontain“ (Prancūzija) „Pfisterer“ (Vokietija), kt. 

 

NATO energetinio saugumo kompetencijos centras kviečia dalyvauti visus, kurie domisi saugumu, energetikos sritimi ar naujausiomis technologijomis. Įėjimas nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija adresu http://www.iesma.info/media-application-form/30. Daugiau informacijos: http://www.iesma.info/.

 

Renginį organizuoja NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras ir Gruzijos mokslinių tyrimų centras prie Gynybos ministerijos DELTA. Renginį remia NATO Naujų iššūkių saugumo skyrius ir NATO programa „Mokslas taikai ir saugumui“ (angl. NATO‘s Emerging Security Challenges Division, Science for Peace and Security Programme).

 

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras Šiaurės Atlanto Tarybos sprendimu buvo akredituotas 2012 metų spalio 12 dieną. Nuo to laiko prie Centro prisijungė ir šiuo metu vienija vienuolika šalių: Lietuva, Estija, Suomija, Prancūzija, Gruzija, Vokietija, Italija, Latvija, Turkija, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Taip pat prisijungti norą išreiškė ir greitu metu prisijungs Lenkija ir Ukraina. Centrą taip pat remia Kanada.

 

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras vykdo NATO šalių narių ir partnerių energetinio efektyvumo ir saugumo analizę. Vertina geopolitinių procesų daromą įtaką energetiniam sektoriui ir tuo pačiu šalių pažeidžiamumui. Centras vienija ir ieško bendrų sąlyčio taškų tarp šalių vyriausybių, akademikų ir verslo įmonių specializuojančių energetiniame sektoriuje. Centro personalą sudaro NATO šalių deleguoti karininkai bei akademikai, todėl atliekami tyrimai ir analizės yra visapusiškos, apima tiek civilinę ir karinę puses.

 

Kilus klausimų, prašome kreiptis:

Juozas Latvys

El. p. Juozas.Latvys@enseccoe.org

Indrė Puzinaitė

El. p. Indre.Puzinaite@enseccoe.org

Tel. (8 6) 048 5708

NATO ENSEC COE Viešųjų ryšių atstovai

               
 
Bendrinti