Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-07 10:58:03

NSGK posėdyje bus aptarta Lietuvos Mobilizacijos sistemos būklė2018 m. lapkričio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

NSGK posėdyje bus aptarta Lietuvos Mobilizacijos sistemos būklė

Lapkričio 7 dieną, trečiadienį, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje bus aptariama Lietuvos Mobilizacijos sistemos būklė ir institucijų pasirengimas mobilizacijai. Šie klausimai yra itin svarbūs šiais laikais, kai stovime ant hibridinio karo slenksčio.
Pasak NSGK pirmininko Vytauto Bako, mobilizacija - labai svarbus procesas, kuriam Lietuva turi būti tinkamai pasirengusi, todėl į su mobilizaciją susijusius procesus reikia žvelgti itin atsakingai.
„Gyvename įtemptais laikais, nuolat matome kintančią geopolitinę situaciją, todėl mobilizacijai reikia skirti labai didelį dėmesį, - sakė V. Bakas. - Privalome Lietuvoje turėti aiškią mobilizacijos sistemą, o su situacija turi būti supažindinta visuomenė".
Posėdyje informaciją pristatys audito ataskaitą „Valstybės, savivaldybių institucijų ir ūkio subjektų pasirengimas individualiai ar kolektyvinei valstybės gynybai" parengusios Valstybės kontrolės atstovai bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento pareigūnai.
Posėdyje taip pat dalyvaus Vyriausybės ir Krašto apsaugos ministerijos atstovai.
Šis klausimas bus aptariamas uždaroje Seimo salėje (I r., 011 k.) ir jame dalyvauti galės tik asmenys turintys leidimą dirbti su įslaptinta informacija.
Numatomas klausimo svarstymo laikas 12:00-12:55 val.

Daugiau informacijos:
Vytauto Bako padėjėja-sekretorius
Justas Valiuškevičius, tel. (8 5) 239 6772, el. p. Justas.valiuskevicius@lrs.lt

 
 
Bendrinti