Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-07 11:57:06

R. Šimašiaus komitetas pirmasis VRK įteikė steigimo dokumentus

 

 

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus komitetas pirmasis sostinėje Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pristatė steigiamuosius komiteto „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ dokumentus bei steigėjų parašus. Visuomeninis komitetas bus įregistruotas per tris darbo dienas nuo dokumentų pateikimo.

 

Šis liberalus judėjimas pavasarį savivaldos rinkimuose sieks laimėti Vilniaus mero postą bei suformuoti valdančiąją daugumą miesto taryboje.

 

„Nors steigiamąjį komiteto susirinkimą turėjome prieš savaitę, tačiau vis dar plaukia norinčių prisijungti prie jo vilniečių prašymai. Komanda, kuri prieš savaitė jau atrodė labai stipri, dar labiau stiprėja kasdien, todėl neabejoju, kad rinkiminio sąrašo formavimui turėsime didžiulį pasirinkimą. Ir, sporto terminais kalbant, subusrime ne klubą, o olimpinę rinktinę, kuri sėkmingai pratęs šioje kadencijoje pradėtus darbus”, - teigė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

Artimiausi sukurto komiteto tikslai – plėsti narių skaičių, burti bendraminčius bei parengti dalyvavimo savivaldos rinkimuose programą. Jos pagrindui bus naudojamos jau anksčiau pristatytos 12 ambicijų Vilniui, kurios iš esmės pakeistų sostinės veidą keturiose srityse: švietime, miegamuosiuose rajonuose, Stoties rajone bei judėjime.

 

12 ambicijų Vilniui

Ambicingiausia iš visų idėjų meras įvardino visų Vilniaus mokyklų radikalų atnaujinimą. Vietoje kasmet atliekamų remonto darbų, kurie kainuoja apie 20 mln. eurų, siūloma privačios ir viešosios partnerystės dėka pritraukti 300 mln. eurų investiciją ir per 4-7 metus vienu atnaujinti visas Vilniaus mokyklas. Taip pat švietimo srityje žadama sukurti mokytojų pritraukimo ir motyvavimo programą, įvesti Vilniaus mokytojų atlyginimų „grindis” ir tokiu būdu dabar esančius mažiausius atlyginimus padidinti bent 50 proc. Trečiuoju švietimo srities tikslu meras įvardino mokymosi aplinkos keitimą, kuri moksleivius išmokytų spręsti gyvenime iškylančias problemas.

 

„Geležinis Vilnius” – taip pavadintas antrasis strateginis blokas, kuriame numatyta vietoje nebereikalingų geležinkelio bėgių pastatyti naują autobusų stotį ir požemine galerija sujungti ją su atnaujinta traukinių stotimi. Stoties rajonas turėtų virsti šiuolaikinės miesto kultūros centru su savo neformalia dvasia, gatvės menu, pramonės objektų virsmu į kultūros, kūrybos ir pramogų erdves. Stoties ir Naujininkų rajonams žadamas radikalus atnaujinimas ir jų glaudesnis sujungimas su senamiesčiu.

 

R. Šimašiaus komanda planuoja Vilniaus miegamuosius rajonus paversti gyvenamaisiais, tam numatytos trys priemonės. Pirmiausia – sovietinių rajonų atgaivinimas, taikant kompleksinį požiūrį į jų renovaciją. Pradedant nuo seniausiųjų rajonų, būtų atnaujinama jų aplinka -  apšvietimas, takai, parkavimas, sporto ir žaidimų aikštelės, gatvės ir žaliosios zonos. Kiekvienam rajonui taip pat numatoma po naują išskirtinį traukos objektą, aplink kurį galėtų formuotis savotiškas kiekvieno rajono centras. Tokių traukos objektų pavyzdžiai – Nacionalinis stadionas Šeškinėje, baseinai Lazdynuose ir Fabijoniškėse, Nacionalinė koncertų salė Naujamiestyje, modernus skveras Perkūnkiemyje ir kt.

 

Judėjimo pagerinimui Vilniuje numatoma vystyti greitojo viešojo transporto sistemą – išnaudojant jau atnaujintą autobusų parką ir jiems sukuriant autonomines juostas mieste, kurios nesikirstų su automobilių judėjimu. Iki 2020 m. žadama sukurti vientisą mikromobilumo tinklą – dviračių ir paspirtukų takai bus sujungti į magistralinį tinklą, kuris tokiu būdu leis patogiai pasiekti bet kurį miesto rajoną. O miesto arterijų kokybiškam palaikymui siūlomas naujas standartas – kasmet sostinėje nutiesti bent po 100 km gatvių ir šaligatvių.

 

Platesnis 12 ambicijų aprašymas pateikiamas svetainėje www.simasius.lt.

 

Kontaktai:

Remigijus Šimašius

remigijus@simasius.lt

 

 

 

 
 
Bendrinti