Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-08 12:50:05

Seimas pritarė šalies vadovės veto dėl 2018 m. valstybės biudžeto pakeitimų


2018 m. lapkričio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas pritarė šalies vadovės veto dėl 2018 m. valstybės biudžeto pakeitimų

Seimas nusprendė pritarti Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl 2018 m. valstybės biudžeto pakeitimų, susijusių su nenumatytos išlaidomis, ir priėmė grąžintą įstatymą su visomis šalies vadovės pataisomis.
Už tai, kad įstatymas (projektas Nr. XIIIP-2470 GR) būtų priimtas be šalies vadovės teiktų pataisų, balsavo 67 Seimo nariai, prieš - 41, susilaikė 1 parlamentaras (įstatymui priimti reikia, kad už jį balsuotų ne mažiau kaip 71 parlamentaras).
Už tai, kad įstatymas būtų priimtas su Respublikos Prezidentės teiktomis pataisomis balsavo 108 Seimo nariai, susilaikė 2 parlamentarai.
Spalio 18 d. Seimas, siekdamas įvykdyti prisiimtą įsipareigojimą NATO skirti šiais metais 2 proc. šalies bendrojo vidaus produkto krašto apsaugai, patikslino 2018 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą. Priimta pataisa nuspęsta suteikti Finansų ministerijai skolinimosi teises, jeigu suplanuoti Krašto apsaugos ministerijos asignavimai nesudarytų 2 proc. BVP, ir tokiu atveju skirti trūkstamą lėšų dalį krašto apsaugai.
Pritaręs šalies vadovės veto Seimas nusprendė atsisakyti nuostatos, kuri būtų leidusi skolintomis lėšomis finansuoti politinių partijų veiklą.
Seimas sutiko su Respublikos Prezidente, kad 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme liktų nenumatytos išlaidos tik įsipareigojimams, susijusiems su Lietuvos naryste NATO.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausiasis specialistas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt
 
 
Bendrinti