Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-08 13:41:56

Teatro judėjimo „No Theatre" hitas „Kaligula" keliauja po Lietuvą


Teatro judėjimo „No Theatre" hitas „Kaligula" keliauja po Lietuvą

Režisieriaus Vido Bareikio vadovaujamas teatro judėjimas „No Theatre" su pasirodymu „Kaligula" yra sulaukęs didžiulio pasisekimo. Spektaklis buvo pripažintas, kaip geriausias „40-ojo pavasario teatrų festivalio" darbas. Auksinių scenos kryžių gavo aktorė Vilma Riaubaitė, Ainis Storpirštis buvo apdovanotas D. Tamulevičiūtės teatro festivalyje. „Kaligula" keliavo net iki Kinijos - čia liaupsinamas ne tik spaudos, žiūrovų, bet ir teatro kritikų. Paskelbus apie šio sezono vaidinimą Vilniuje - visi bilietai išgraibstyti vos per dvi dienas!

Kolektyvinis išgyvenimas kaskart vis kitoks

Spektaklyje istoriniai Romos imperijos įvykiai vaizduojami labai atvirai, kartais, net šokiruojančiai. Egzistencializmas, filosofijos kryptys ir savianalizė vaidinime per ketverius gyvavimo metus ne kartą  stebino žiūrovus. Be abejonės, netradicinis salės išdėstymas  bei kaskart vis nauji  spektaklio aktoriai sukuria nepaprastą atmosferą. Dėl neįprastos „Kaligulos" formos, dalis scenų atliekama nesurežisuotai - jas vaidina žiūrovai iš salės, tad kaip pasisuks vaidinimas nežino net patys aktoriai. Tokioje vaidybinėje avantiūroje dalyvavo dainininkė Vilija Matačiūnaitė ir reperis Gediminas Melnikas „Mad Money". Abu atlikėjai po spektaklių neslėpė džiaugsmo tokia patirtimi, teigė gavę įkvėpimo ir net naujų idėjų tolimesnei savo kūrybai.

Spektaklis pirmą kartą rodomas gimtojoje Klaipėdoje

Pavasarį „Kaligula" sulaukė Lietuvos kultūros tarybos paramos gastrolėms, todėl šiais metais spektakliu gali džiaugtis ne tik Vilniaus publika. Balandį „No Theatre" kolektyvinį išgyvenimą rodė Kaune, gegužę Alytuje, o lapkritį pasirodymai vyks net trijuose miestuose: Panevėžyje, Druskininkuose ir Klaipėdoje. Pastarajame mieste spektaklis itin laukiamas, nes būtent čia jis ir gimė. Klaipėdos miesto gyventojai 2014 metų vasarą galėjo stebėti, kaip kuriama „Kaligula"- buvo kviečiami į viešas repeticijas, stebėjo spektaklio ištrauką ant jūros kranto. Šįkart jie pagaliau pirmą kartą išgyvens visą spektaklį.

Kolektyvinį išgyvenimą „Kaligula" galėsite pamatyti:
lapkričio 12 dieną J. Miltinio dramos teatre Panevėžyje, lapkričio 13d. Klaipėdos dramos teatre Klaipėdoje ir lapkričio 22 dieną Grand Spa Lietuva, Druskininkuose.
 
 
Bendrinti