Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-08 14:48:43

Europos centro dešiniųjų partijų kongrese priimta TS-LKD rezoliucija dėl paramos Ukrainai, Skartvelui ir Moldovai

Pranešimas spaudai
2018 m. lapkritis 8 d.

Europos centro dešiniųjų partijų kongrese priimta TS-LKD rezoliucija dėl paramos Ukrainai, Skartvelui ir Moldovai

Europos liaudies partijos, vienijančios Europos centro-dešiniąsias partijas, kongrese Helsinkyje buvo vieningai patvirtinta Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pateikta rezoliucija „Dėl Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos".

Rezoliucijos projekto autorius, TS-LKD Politikos komiteto pirmininkas Andrius Kubilius pažymėjo: „Džiaugiuosi, kad kolegos Europoje parėmė TS-LKD poziciją - mes ir visi mūsų partneriai Europoje remiame Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos narystės Europos Sąjungoje perspektyvą, suprantame, kad Ukrainos sėkmė yra ir visos Europos sėkmė, matome, kaip Rusija bando į Europos Sąjungą įstoti siekiančias šalis išlaikyti savo įtakos zonoje, ir esame pasirengę per „Maršalo planą Ukrainai" kuo giliau įsitraukti į šalies reformas, bei visokeriopai paremti Moldovos ir Sakartvelo pastangas tapti vakarietiškos demokratijos šalimis".

Rezoliucijoje pažymima, kad Europos Sąjungos plėtros politika yra vienas efektyviausių demokratinę transformaciją skatinančių instrumentų, kartu išsakoma parama šios politikos tęstinumui. Pažymima, kad Rusija iki šiol vykdo ir stiprina savo pastangas karinėmis ir hibridinėmis priemonėmis paveikti Ukrainą ir kitas kaimynines valstybes. Europos liaudies partija pažymi, kad Europos Sąjunga turi atremti Rusijos įtaką veikdama solidariai, būdama labiau aktyvi, ir stipriau įsitraukusi Rytų partnerystės šalyse bei Vakarų Balkanų regione.

Europos liaudies partija vieningai pasisako už narystės ES perspektyvą Ukrainai, Sakartvelui ir Moldovai. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo šių šalių reformų įgyvendinimo tempo, pagarbos ES pagrindinėms vertybėms. Europos liaudies partija ragina tęsti ES ir šalių narių paramą šioms valstybėms, nes ekonominė Rytų partnerystės regiono plėtra didina šio regiono atsparumą Kremliaus įtakai. Be to, šio regiono sėkmė būtina saugios, vieningos ir laisvos Europos ateičiai kurti.

Šia rezoliucija Europos liaudies partija patvirtino paramą sankcijų Rusijos atžvilgiu tęstinumui ir pažymėjo, kad ES turi sukurti ilgalaikę strategiją Rusijos atžvilgiu.

Taip pat pakartojama parama ilgalaikės paramos Ukrainai planui, kitaip dar vadinamam „Maršalo planui Ukrainai". Pažymima, kad konkretūs sprendimai dėl Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos narystės ES galimi dešimties metų perspektyvoje. Tuo pačiu, Europos liaudies partija, vienijanti Europos valstybių centro-dešiniąsias partijas, šia rezoliucija įsipareigojo padėti visas pastangas ir suteikti visą reikalingą paramą, kad šios šalys atitiktų stojimo į ES kriterijus.


Kontaktams:
Seimo TS-LKD frakcijos
Viešųjų ryšių grupė
Tel.: (8 5) 239 6506


 
 
Bendrinti