Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-08 15:36:08

Ugniagesiai gelbėtojai gelbsti ir už savivaldybės ribų

Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandų ugniagesiai gelbėtojai į įvykius vyksta pagal iškvietimus ne tik po mūsų rajono teritoriją, bet ir į kitas savivaldybes, su kuriomis ribojasi Klaipėdos rajonas. Jie padeda kovoti kaimyniniams rajonams su gaisrais ir kitais įvykiais o esant būtinumui, kaimyninių rajono ugniagesiai gelbėtojai atvyksta mums į pagalbą.

Ugniagesiai gelbėtojai vyksta į Kretingos, Skuodo, Plungės, Šilutės, Šilalės rajonus su įsigytomis galingomis, šiuolaikiškomis 5500 litrų vandens vežančiomis „Mercedes“ markės gaisrinėmis mašinomis. Turint tokias gaisrines mašinas, pagerėjo reagavimo į įvykius laikas, teikiamos pagalbos kokybė, laiku pradėjus gelbėjimo darbus, daugiau išsaugojama žmogaus sukaupto turto. Šių metų spalio 14 dieną, 2.45 val. Endriejavo ugniagesių komanda, kurioje budėjo Nerius Visagorskis ir Algis Grevys, buvo gautas pranešimas, kad Rietave, Kulių g. 39, dega dideli ūkiniai pastatai ir greta yra kitų medinių ir mūrinių pastatų. Nakties metu, kai yra mažas transporto judėjimas Žemaičių plentu, ugniagesiai gelbėtojai, prisilaikydami saugumo, su įjungtais švyturėliais ir visomis šviesomis skrodė nakties tamsą ir važiavo maksimaliu greičiu ir į įvykį atvyko, kai  patys Rietavo ugniagesiai gelbėtojai buvo ką tik atvykę, bet dar nepradėję gesinti gaisro. Gaisro likvidavimo darbai tęsėsi iki pat ryto, buvo išsaugoti gretimi pastatai, išsaugota didžioji dalis turto buvusiame ūkiniame pastate. Kai buvo įsitikinta, kad gaisras užgesintas, Klaipėdos rajono ugniagesiai parvyko į komandą. Kitą dieną ugniagesiai gelbėtojai tepasakė, kad yra šiek tiek sušlapę, sušalę ir šiek tiek pavargę perkraunant malkas ir kitą turtą. Atvykusi į komandą kita pamaina pakeitė ugniagesius, kurie pagaliau galėjo išvykti namo. Toks yra ugniagesio gelbėtojų darbas, − su savais pavojais, − kai reikia išmokti valdyti stresą.

Lapkričio 6 d. į Endriejavo ugniagesių komandą atvyko Rietavo savivaldybės atstovas ir perdavė ugniagesiams gelbėtojams Neriui Visagorskui ir Algiui Greviui, kurie dalyvavo minėtame kilusiame gaisre padėkos raštą už operatyvumą, greitą reagavimą už atsakingumą likviduojant padarinius, dėkojo už pagalbą kaimynams, palinkėjo visai ugniagesių komandai, kad būtų kuo mažiau gaisrų ir kitų nelaimių.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

 
 
Bendrinti