Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-08 16:21:07

Energetikos komisija ir laikinoji Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės koordinavimo grupė aptarė gyventojų apsaugos planą branduolinės avarijos Astravo AE atveju

 

 

2018 m. lapkričio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

 

Seimo Energetikos komisija ir laikinoji Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės (AE) koordinavimo grupė 2018 m. lapkričio 7 d. susitiko su Energetikos, Užsienio reikalų, Vidaus reikalų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) bei Radiacinės saugos centro (RSC) atstovais.

PAGD vadovas Edgaras Geda aptarė Valstybinį gyventojų apsaugos planą ir RSC veiksmus branduolinės avarijos atveju. PAGD vadovas pristatė šių metų gegužę vykusias atominės grėsmes pasirengimo pratybas, kurių metu buvo tikrinamas informacijos perdavimas ir sprendimų priėmimo procedūros. Taip buvo tikrinami veiksmų, kurie įgalintų kompetentingus asmenis priimti būtinus sprendimus, efektyvumas. Pratybose dalyvavo 17 valstybės institucijų atstovai, 3 savivaldybės. Pratybas stebėjo specialistai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės. E. Geda pristatė Valstybės ekstremalių situacijų operacijų valdymo struktūrą, valdymo procedūras, kurios yra nuolat testuojamos ir tobulinamos.

PAGD vadovas pažymėjo, kad numatoma 2020 metais organizuoti iki šiol didžiausias civilinės saugos pratybas, kurių metu bus išbandomi visi galimi pagalbos gyventojams būdai. Šiuo metu yra rengiama paraiška 2022 metų valstybinio lygio civilinės saugos projektui, kuris pagal savo mąstą yra vienintelis toks.

RSC direktoriaus pavaduotoja Ramunė Marija Stasiūnaitienė pasidžiaugė, kad sudarytas ir patvirtintas gyventojų apsaugos veiksmų planas tapo teisiniu pagrindu ir atspirties tašku atsakingoms institucijoms rengiantis tinkamai reaguoti į galimas avarijas branduolinės energetikos objektuose.

R. M. Stasiūnaitienė patikino, kad RSC nuolat stebi aplinką ir teikia rekomendacijas Sveikatos apsaugos ministerijai dėl galimų veiksmų taikymo.

RSC atstovė tikino, kad šiuo metu aptariamos bendradarbiavimo galimybės su kitomis valstybės institucijomis ir mokslo įstaigomis dėl bendradarbiavimo atliekant radiologinius tyrimus, o vykdydamas aplinkos stebėseną, RSC aktyviai bendradarbiauja su savivaldybėmis, patenkančiomis į 100 km. radiacinio poveikio zoną.

Didesnį dėmesį R. M. Stasiūnaitienė skyrė radiacinei žvalgybai (grunto ir kt. mėginių paėmimas, tyrimo duomenų perdavimą), kurią koordinuos bei teiks užduotis žvalgybinėms grupėms RSC.

Astravo atominei elektrinei darbą pradedant jau 2020 metais, Energetikos komisija ir laikinoji Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės koordinavimo nusprendė po pusmečio įvertinti Valstybinio gyventojų apsaugos plano įgyvendinimą.

 

Daugiau informacijos:

Energetikos komisijos ir laikinosios Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės koordinavimo grupės pirmininkas Virgilijus Poderys, tel. (8 5) 239 6732

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėjas

Alfredas Veleckis, tel. (8 5) 239 6816, el. p. alfredas.veleckis@.lrs.lt

 

 
 
Bendrinti