Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-09 16:00:56

Seimo ERK ir ERK pritarė Seimo narių G. Kirkilo ir A. Kubiliaus pateiktai iniciatyvai ,,Ukraina 2027"

2018 m. lapkričio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Europos reikalų komitetas (ERK) ir Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK), siekdami sutarimo dėl naujų svarbių ateinančio dešimtmečio geopolitinių iniciatyvų, kurios padėtų tiek Ukrainoje, tiek Europos Sąjungos valstybėse išlaikyti motyvaciją Ukrainai įgyvendinti reformas ir tapti sėkminga europietiška valstybe, pritarė Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo ir komiteto pirmininko pavaduotojo Andriaus Kubiliaus iniciatyvai ,,Ukraina 2027".

Naujoje iniciatyvoje „Ukraina 2027" ypač akcentuojamos ypatingos geopolitinės aplinkybės, kurios susiklostys Europoje po 2025 m., kurias Lietuva turi išnaudoti tam, kad 2027 metais, kai Lietuva antrą kartą pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai, Europos Sąjunga priimtų konkrečius sprendimus dėl Ukrainos (taip pat Gruzijos ir Moldovos) narystės Europos Sąjungoje perspektyvų.

Europos reikalų komiteto pirmininkas G. Kirkilas pažymėjo, kad per pusantrų metų intensyvaus darbo tiek Europos Sąjungoje, tiek Ukrainoje pavyko pasiekti tai, kad 2017 m. ERK ir URK patvirtintos iniciatyvos ,,Naujas Europos planas Ukrainai" įgyvendinimas įgauna vis didesnį pagreitį.

Komitetų nariai, pritardami, atkreipė dėmesį į tai, kad tam, kad iniciatyva ,,Ukraina 2027" būtų sėkmingai 2027 metais įgyvendinta ir pasiektų visų užsibrėžtų geopolitinių tikslų tiek Ukrainoje, tiek Europos Sąjungoje, tiek ir pačioje Lietuvoje, reikalingas glaudus ją įgyvendinančių institucijų koordinavimo ir efektyvaus daugiamečio vystomojo bendradarbiavimo paramos planavimas. Komitetai nusprendė kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, siūlant apsvarstyti galimybes įgyvendinti iniciatyvą ,,Ukraina 2027" ir parengti įgyvendinimo planą.

 

2018 m. lapkričio 9 d. ERK ir URK tęsė svarstymus Lietuvos paramos Ukrainai klausimu. 2017 m. kovo 3 d. komitetai priėmė sprendimus „Dėl Lietuvos Respublikos pozicijos dėl Ukrainos pagrindinių principų ir Lietuvos paramos Ukrainai priemonių" ir „Dėl pritarimo iniciatyvai „Naujas Europos planas Ukrainai".

 

Rengė:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Dainora Asevičienė, tel. (8 5) 239 686, el. p. dainora.aseviciene@lrs.lt
 
Bendrinti