Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-29 21:51:21

Ministras Pirmininkas: kailinių žvėrelių auginimo verslas svarbus regionams

Lapkričio 29 d. Lietuvos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas Arūnas Svitojus, ŽŪR Tarybos ir Prezidiumo narys bei Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas Česlovas Tallat-Kelpša ir ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis susitikime su šalies Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, jo patarėju žemės ūkio klausimais Aleksandru Muzikevičiumi ir Žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu aptarė šių dienų aktualijas, tarp jų ir Seime nuskambėjusį siūlymą uždrausti ūkiuose auginti  kailinius žvėrelius.

Premjeras ir Žemės ūkio ministras pripažino, kad kailinių žvėrelių auginimo verslas svarbus regionams, tad kalbėti apie jos atsisakymą yra neracionalu. „Žemės ūkio ministras ir premjeras gerai žino, kad šis sektorius sukuria ne vieną tūkstantį konkurencingų darbo vietų kaimo vietovėse, todėl aiškiai pasakė palaikysiantys jo išsaugojimą ir plėtrą. Taip pat galime pasidžiaugti ir didžiuotis tuo, jog Lietuvos žvėrelių fermos yra vienos iš moderniausių Europoje, jos veikia pagal aukščiausius gyvūnų gerovės standartus, o Lietuvos kailinių žvėrelių augintojų asociacijos nariai ne tik taiko pažangiausias žvėrelių auginimo technologijas, bet rūpinasi aplinkosauga ir gyvūnų gerove Lietuvos ūkiuose, plėtoja ekonominius ryšius su užsienio kailių verslo subjektais, bendradarbiauja su švietimo ir mokslo institucijomis, „- kalbėjo S.Dimaitis.

Spalio pabaigoje LR Seime dvidešimties parlamentarų iniciatyva buvo pristatytas siūlymas drausti kailinių žvėrelių auginimą Lietuvoje, tiesa, praėjus kelioms savaitėms po Gyvūnų gerovės įstatymo pakeitimo projektu pasirašiusi Seimo narė Aušra Maldeikienė nebepalaiko jo.

Nuotraukoje iš kairės į dešinę:

ŽŪR Tarybos ir Prezidiumo narys bei Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas Česlovas Tallat-Kelpša, ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis.

 

 
 
Bendrinti