Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-30 08:23:16

Klaipėdos kriminalistai sulaikė keturis merginą prostitucijai į užsienį išgabenusius įtariamuosius

 

Cituojant Klaipėdos apskr. VPK pranešimus spaudai, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Skelbiant nepažeisti nekaltumo prezumpcijos principo

 

 

Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos grupė

                      Adresas: Kauno g. 6

91154 Klaipėda

LIETUVA    Tel.  (8-700) 60999

faksas  (8-700) 60705

el. paštas  klaipedosvpk.spauda@policija.lt

Anoniminis Klaipėdos apskr. policijos pasitikėjimo telefonas 8-800-60002

 

 

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl asmens gabenimo prostitucijai.

                      Ikiteisminį tyrimą dėl be žinios dingusios 1995 metais gimusios merginos pagal jos brolio pareiškimą pradėjo Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai. Pirminiais neatidėliotinais tyrimo veiksmais buvo gauta duomenų, kad ji galėjo tapti prekybos žmonėmis auka. Dėl šios priežasties ikiteisminį tyrimą perėmė uostamiesčio KPONTV tyrėjai.

                      Teisėsaugininkai nustatė, jog nukentėjusioji pati sutiko važiuoti į Vokietiją ir dirbti prostitute viename naktiniame klube. Jai buvo liepta atidirbti skolą už įdarbinimą ir kelionę, tačiau mergina atsisakė ir kreipėsi į Vokietijos policiją.

                      Bendradarbiaujant su užsienio kolegomis ir Lietuvos Caritu nustatyta, kad prie asmens gabenimo šio sutikimu prostitucijai prisidėjo nukentėjusiosios pusbrolis, taip pat gerai policijos pareigūnams žinomi su organizuotu nusikalstamumu siejami asmenys bei jų bendrininkė - 49 metų amžiaus anksčiau tame pačiame viešnamyje dirbusi klaipėdietė.

                      Įtariama, kad nukentėjusiosios pusbrolis nuvežė ją į Šilutę, kur perdavė už narkotikų platinimą teistam, 2016 metais lygtinai iš pataisos namų paleistam bei į probojamųjų asmenų registrą įrašytam Šilutės rajono gyventojui.

                      Praeityje organizuotos nusikalstamos grupės narys nugabeno merginą pas savo bendrininką į uostamiestį. Pastarasis taip pat anksčiau priklausė organizuotai nusikalstamai grupuotei ir 2010 metais buvo nuteistas 11 m. laisvės atėmimo bausme už neteisėtą disponavimą heroinu labai dideliais kiekiais.

                      2017 metais jis buvo lygtinai paleistas iš pataisos namų ir taip pat įrašytas į probojamųjų asmenų registrą. Būtent jo bute mergina praleido naktį iki išvykimo į Vokietiją ir pasirašė skolos raštelį.

                      Keturiems asmenims pareikšti įtarimai dėl asmens gabenimo šio sutikimu prostitucijai.

                      Už šį nusikaltimą Baudžiamajame kodekse numatyta laisvės atėmimo iki 6 metų bausmė.

                      Nukentėjusiosios pusbroliui taip pat pareikštas kaltinimas dėl nedidelio kiekio kanapių, rastų jo automobilyje, laikymo.

                      Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
 
Bendrinti