Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-30 09:06:52

Seime - menininkės Inos Mindiuz kūrybos paroda „Moteris dėvi grožio kontrastus"


2018 m. lapkričio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

Seime - menininkės Inos Mindiuz kūrybos paroda „Moteris dėvi grožio kontrastus"

2018 m. gruodžio 4 d., antradienį, 14 val. Seimo narys Arūnas Gelūnas pristatys Seimo II rūmų parodų galerijoje eksponuojamą menininkės Inos Mindiuz kūrybos parodą „Moteris dėvi grožio kontrastus". Renginyje dalyvaus parodos autorė.
Kaune ir Mursijoje (Ispanija) gyvenanti menininkė Ina Mindiuz (Ina Mindiuženko) 1982-1985 m. studijavo aprangos dizainą Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikume (dabar Kauno kolegija). 1993 m. baigė tekstilės studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2016 m. įgijo meno kūrybos ir vadybos magistro laipsnį Mursijos universitete (Ispanija).
Nuo 1994 m. menininkė rengia personalines parodas, dalyvauja kolektyvinėse parodose Lietuvoje, Latvijoje, Ispanijoje, Anglijoje, Prancūzijoje ir Portugalijoje.
Parodos autorės teigimu, kūriniuose dominuojantis vaidmuo skiriamas moters portretui - vyrauja ekspresija, intymumas, mistiškumas. Pristatomus parodoje eksponatus menininkė laiko savęs vaizdavimo būdų tyrinėjimu - lyg stilizuotos ikonos, su gamtos elementais ir simbolines reikšmes turinčiais daiktais, emocijų spalvomis ir kultūriniais fragmentais, atskleidžia feminizmo stiprybes ir silpnybes. Tai aspektai, žmogų verčiantys asmenybe ir nagrinėjantys pamatines vertybes, šimtmečius tyrinėjamas mene.
Menotyrininkas doc. dr. Remigijus Venckus, apibūdindamas Inos Mindiuz kūrybą, pažymi, kad vieni kūriniai priešais akis atsiveria kaip gryni koliažai, neslepiantys savo medžiagiškosios įvairovės, o kai kurie savo medžiagiškumą paslepia ir tampa labiau tapybiški, kone imituojantys ekspresyvų, iš (post)moderniosios meno istorijos atklydusį potėpį. Neabejotina, kad tapybinis spalvos žaismo ir koliažo santykis konstatuoja aštrią menininkės ir jos vietos šiuolaikinėje kultūroje svarbą.
Parodą „Moteris dėvi grožio kontrastus" Seimo II rūmų parodų galerijoje lankytojai gali apžiūrėti iki gruodžio 30 d. kasdien 8-17 val. Įėjimas laisvas.


Daugiau informacijos apie parodą:
Seimo nario Arūno Gelūno padėjėjas Vidmantas Valantiejus
Tel. (8 5) 239 6690, el. p. vidmantas.valantiejus@lrs.lt


Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
Laima Šandarienė
Tel. (8 5) 239 6206, el. p. laima.sandariene@lrs.lt 
 
Bendrinti