Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-11-30 10:42:20

NACIONALINIS M. K. ČIURLIONIO DAILĖS MUZIEJUS


 
 

NACIONALINIO M. K. ČIURLIONIO DAILĖS MUZIEJAUS
INFORMACINIS PRANEŠIMAS
2018-11-30

ISTORINĖS PREZIDENTŪROS SODELIO ŠVENTINIU ĮŽIEBIMU PRASIDĖS KILNIAM TIKSLUI SKIRTŲ RENGINIŲ CIKLAS
Kai miestą mylintys iniciatyvūs žmonės, visuomeniški verslininkai, įvairios organizacijos ir savi-valdybė susiburia bendram tikslui - įvyksta stebuklas. Gruodžio 1 dieną, 17 valandą, prie šio stebuklo prisidėti kviečiami ir miestiečiai. Vieta - Istorinės Prezidentūros sodelis, kuris kartu su Prezidento rūmais pasakoja beveik dviejų šimtų metų Kauno istoriją. Todėl čia Šv. Kalėdų pro-ga įsikurs „Atsiminimų sodas", o jo įžiebimas taps kilnaus tikslo vienijamų renginių ciklo pradžia. O renginių ciklo tikslas - sugrąžinti vieną unikalų objektą, esantį Istorinės Prezidentūros ir bu-vusių Steigiamojo Seimo rūmų kaimynystėje - Kauno Švenčiausiojo Sakramento bažnyčią. Siekiama, kad ši bažnyčia grįžtų ne tik į miestiečių atsiminimus, bet prisikeltų naujam gyveni-mui kaip meno ir kultūros erdvė.
Įmonių grupė NUOVA jau ketvirtus metus iš eilės šv. Kalėdų laukimo laikotarpiu šventiškai pa-puošia Istorinės Prezidentūros sodelį. Įmonės kolektyvo darbuotojai džiaugiasi galėdami padėti kurti šventinę nuotaiką - vyrai sodelio medžius apsuko net 5 000 metrų ilgio lempučių girlian-domis. Girliandas prijungti prie elektros rūpinosi Sauliaus Juršės individuali įmonė.
Kauno miesto savivaldybė taip pat prisidėjo prie miestiečių mėgstamos erdvės puošimo - sode-lio viduryje sužibo ryški instaliacija, primenanti fontaną (galbūt net miesto atsiminimų fon-taną!), kuriame telpa viskas: ir nekantrus pasimatymo laukimas prie Merkurijaus, ir Danieliaus Dolskio melodijos, ir konkę traukiančių arklių kvapas. Sodelių medžius nostalgiškais atsiminimų burbulais papuošė Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus ir Karaliaus Mindaugo profesi-nio mokymo centro mokiniai. Patarimų negailėjo ir menininkė Jolanta Šmitienė. Beje, mokiniai, padedami Kauno senamiesčio draugijos, nufilmavo šventinių dekoracijų gamybos procesą, tad greitai visi smalsuoliai sužinos, kaip pasigaminti atsiminimų burbulus. Tereikės į juos sudėti savo atsiminimus ir pakabinti Istorinės Prezidentūros sodelyje. Gyventojų atsiminimams irgi numaty-ta vieta „Atsiminimų sodelyje".
Įmonių grupės NUOVA kartu su Kauno senamiesčio draugija organizuojama Istorinės Preziden-tūros sodelio įžiebimo šventė bus prasminga ir šviesi. Kunigas Gytis Petras Stumbras pristatys Kauno senamiesčio draugijos ir Kauno arkivyskupijos aptartą idėją į Kauno Švenčiausiojo Sak-ramento bažnyčią įsileisti ne tik tikinčiuosius, bet ir pasauliečius - meno bei kultūros atstovus. Nuobodžiauti neleis daugeliui kauniečių puikiai pažįstamas renginio vedėjas Edvinas Vadoklis, meninio kūrybinio ugdymo studija „Ritė Bitė", mistišką atsiminimų prigimtį atskleis „Mimų teat-ras", o finaliniu akcentu taps „Ugnies teatro" pasirodymas. Renginio trukmė - 40 minučių.
„Atsiminimų sodas" veiks iki pat Trijų Karalių. Vakarais pasigėrėti šventine erdve ar atnešti ir pakabinti savo atsiminimų burbulą bus galima kasdien iki 22 valandos. Po Trijų Karalių atsimi-nimų burbulų laukia dvejopas likimas: jeigu jūsų atsiminimai blogi - sudeginsime juos kartu su More, jeigu geri - paleisime į dangų! Juk, kaip sakė vokiečių rašytojas Johannas Paulas Fried-richas Richteris, „Atsiminimai - tai vienintelis rojus, iš kurio negalime būti išvaryti."

Papildoma informacija teikiama: tel. 8 37 201778


Maloniai kviečiame.
 
 
Bendrinti