Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-12-03 17:40:43

Briuselyje vyko diskusija, skirta Lietuvos moterų balsavimo teisės šimtmečiui pažymėti

 

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

 

Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

 

 

J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius

Tel. 870 6 52534, 870 6 52414; el. p. media@urm.lt

                     

2018-12-03

 

Pranešimas spaudai

 

 

 

Gruodžio 3 dieną užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus iniciatyva Briuselyje vyko diskusija, skirta Lietuvos moterų balsavimo teisės šimtmečiui pažymėti. Diskusijoje dalyvavo politikai, verslininkai ir jaunimo organizacijų atstovai.

 

„Didesnis moterų politikoje skaičius – svarbus ne vien dėl statistikos. Ambicingos ir veržlios moterys keičia mūsų visų gyvenimus. Lygiateisis moterų atstovavimas yra tai, ko turime siekti visi Lietuvoje ir tarptautiniu mastu”, – teigė ministras L. Linkevičius.

 

Diskusijoje buvo pažymėta, kad moterys dažniau patiria kibernetinį smurtą bei asmeninius įžeidinėjimus socialiniuose tinkluose ir tai – viena iš priežasčių, kodėl moterys ne taip aktyviai dalyvauja politikoje. Tinkama informacinė aplinka ir ilgalaikis švietimas apie tai, kad takoskyra tarp vyriškų ir moteriškų pareigų namuose ir visuomenėje yra dirbtina, gali ilgainiui pakeisti situaciją.

 

„Piliečių aktyvumas Europos Parlamento rinkimuose priklausys nuo politikų gebėjimo išgirsti piliečių lūkesčius, todėl labai svarbu, kad būtų atkreiptas dėmesys ir į moteris rinkėjas, ir į moteris politikes”, – teigė Lietuvos ambasadorė prie Europos Sąjungos Jovita Neliupšienė.

 

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis iš Lietuvos 483 diplomatų beveik pusė (49 proc.) yra moterys. Beveik pusei Užsienio reikalų ministerijos departamentų (7 iš 16) vadovauja moterys, dar dvi moterys šiuo metu yra ministerijos vadovybėje.

 

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534

Facebook | Twitter | Flickr | Youtube
 
Bendrinti