Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-12-04 13:39:44

Seimo narės A. Bilotaitės pranešimas: „Būtina užkirsti kelią valstybės turto „išparceliavimui"

Seimo narės A. Bilotaitės pranešimas: „Būtina užkirsti kelią valstybės turto „išparceliavimui"
 
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė, reaguodama į pastaruoju metu pasirodžiusias publikacijas dėl galimai  neskaidrių sporto funkcionierių ir su jais susijusių asmenų veikų, kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją ir Generalinę prokuratūrą.
Kaip atskleidė „Lietuvos ryto" žurnalistinis tyrimas, nemaža dalis žiemos sporto bazės Ignalinoje teritorijos ir statinių parduoti privatiems asmenims - „Žalgirio" dabartiniam vadovui Bronislovui Vasiliauskui ir buvusiam Ignalinos rajono savivaldybės tarybos nariui valstiečiui Bronislavui Cicėnui", kuris pastaruoju metu buvo šio centro vadovas.
Seimo narė į artimiausią Seimo Antikorupcijos komisijos posėdį siūlys įtraukti klausimus, kieno sprendimu ir kokia apimtimi jau privatizuota Ignalinos sporto centro didelė dalis teritorijos su  pastatais, kas nustatė rinkos kainą privatizuojant minėtus objektus. Matant tokią situaciją Ignalinoje, į komisijos posėdį primygtinai siūloma įtraukti klausimą, kiek dar ruošiamasi privatizuoti sporto draugijos „Žalgiris" valdomo turto visoje Lietuvoje.
„Ypač svarbu išsiaiškinti privatizuotos Ignalinos žiemos sporto centro aplinkybes ir buvusių sandorių teisėtumą, taip pat užkirsti kelią galimai neskaidriam tolesniam valstybės turto „išparceliavimui", - pažymėjo A. Bilotaitė. - Keistai skamba ir buvusio jo vadovo patikinimas, kad patalpos buvo avarinės būklės, o bazė veikė nuostolingai, juo labiau kai vadovaujant tam pačiam asmeniui buvo investuota valstybės lėšų į bazės sporto inventorių, šaudyklos, riedučių trasų įrengimą. Ūkiškai tvarkant šį sporto centrą, jis galėjo gyvuoti ir netgi kurti regionui ir valstybei pridėtinę vertę. Ne mažiau svarbu išsiaiškinti, kodėl patalpos ir valstybinė žemės buvo privatizuoti ne viešo aukciono būdu."
Parlamentarė į Antikorupcijos komisijos darbotvarkę siūlo įtraukti klausimą dėl kito su sporto sritimi susijusio skandalo - loterijų organizavimo bendrovės „Olifėja" dviejų smulkiųjų akcininkų ir privačios bendrovės savininkų galimą piktnaudžiavimą, kurį aiškinasi tinklalapio „15min.lt" žurnalistai.
Parlamentarė Antikorupcijos komisijoje siūlo aiškintis, ar teisėtai į lošimų organizatorės „Olifėjos" akcininkų sąrašą buvo įtraukti du privatūs asmenys. Taip pat, kokiu pagrindu ir ar pagrįstai loterijos terminalai iš „Olifėjos" parduoti straipsnyje minėtiems asmenims priklausančiai įmonei. Prokurorai turėtų aiškintis, ar labai planingai ir organizuotai vykdant tam tikrus sandorius,  nebuvo pasisavinti turtas ir pajamos, kurie turėjo atitekti šalies sportininkams.
„Tai, ką matome sporto sektoriuje, valdžiusiame ir vis dar valdančiame nemažus turtus ir finansus, bei jų laipsnišką užvaldymą, reikalauja atskiro parlamentinio tyrimo ir prokurorų analizės. Tai mūsų valstybės turtas, kuris neaiškiomis aplinkybėmis patenka į privačias rankas. Neteisėtus sandorius turime nustatyti, kaltuosius - nubausti, o likusį valstybės turtą ar pinigus - išsaugoti", - apibendrino A. Bilotaitė.
 
Daugiau informacijos:
Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja
Agnė Bilotaitė
Tel. (8 5) 239 6629, el. p. agne.bilotaite@lrs.lt
 

 
 
Bendrinti