Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-12-04 16:30:35

Seimas atleido A. Rakauskienę iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų

 

2018 m. gruodžio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretą, nutarė atleisti Aldoną Rakauskienę iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų, pasibaigus įgaliojimų laikui.

Slapto balsavimo metu už Seimo nutarimą „Dėl Aldonos Rakauskienės atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų" (projektas Nr. XIIIP-2988) balsavo 59 Seimo nariai, nė vieno nebuvo prieš ar susilaikiusio.

Pristatydama šalies vadovės teikimą Respublikos Prezidentės vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė pažymėjo, kad, vadovaujantis Teismų įstatymo 57 straipsniu, teisėjai skiriami į pareigas iki 65 metų amžiaus, kai teisėjui sukanka 65 metai jo įgaliojimai baigiasi ir atsiranda pagrindas atleisti teisėją iš pareigų vadovaujantis Konstitucijos 115 straipsnio 2 punktu.

„Prezidentė dėkoja ilgametei Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai A. Rakauskienei už indėlį į teismų sistemos veikslą ir atsižvelgiant į tai, kad 2019 m. kovo 12 d. baigsis gerbiamos Aukščiausio Teismo teisėjos A. Rakauskienės įgaliojimai, Prezidentė teikia Seimui atleisti A. Rakauskienę iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų pasibaigus įgaliojimų laikui", - sakė R. Svetikaitė.

Priimtas nutarimas įsigalios 2019 m. kovo 12 d.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt
 
Bendrinti