Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-12-06 13:46:09

Seimo Pirmininko pavaduotojos I. Šiaulienės pranešimas2018 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininko pavaduotojos I. Šiaulienės pranešimas: apie lošimų sukeltas problemas būtina kalbėti garsiai ir jas spręsti

Gruodžio 5 d. Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos bei Lošimų priežiūros iniciatyva surengta diskusija „Probleminio lošimo aktualijos Lietuvoje", kurioje dalyvavo ir Seimo Pirmininko pavaduotoja, Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narė Irena Šiaulienė. Seimo Pirmininko pavaduotoja I. Šiaulienė įsitikinusi, kad apie lošimų sukeliamas problemas visuomenėje būtina kalbėti garsiai ir jas spręsti, nes dažnai nuslepiamos priklausomybės nuo lošimų sukeltos problemos išardo šeimas, pasmerkia žmogų nuolatinei baimei ir melui, o iš šio liūno išsikapstyti labai sudėtinga.
„Valdžios institucijų pareiga parengti tokią teisinę bazę, kuri veiktų prevenciškai, kad į lošimų liūną nebūtų įtraukiami nepilnamečiai, ar lošti linkę asmenys, o su lošimų priklausomybe susidūrusiems žmonėms būtų suteikiama reikalinga pagalba. Džiaugiuosi, kad visos suinteresuotos institucijos kartu daro šį darbą:  kad nuo 2017 m. gegužės priimtas įstatymas įteisino galimybę pateikti prašymus neleisti lošti. Žmogus pats gali šį prašymą pateikti net ir elektroniniu būdu portale „Elektroniniai valdžios vartai" (adresu www.epaslaugos.lt, www.evaldzia.lt) tiesiogiai prisijungus ir užpildžius nustatytos formos prašymą arba atvykus į Lošimų priežiūros tarnybą. Ir ši priemonė realiai veikia, o jos nepaisantiems lošimų organizatoriams už asmenų, pateikusių prašymus, įleidimą į lošimų organizavimo vietas gali būti skiriama bauda nuo 1500 eurų", - informacija dalijasi Seimo Pirmininko pavaduotoja I. Šiaulienė.
Specialistai priminė, kad draudžiama į lošimų organizavimo vietas įleisti asmenis, kurie teismo tvarka pripažinti neveiksniais arba ribotai veiksniais šioje srityje ir leisti tokiems asmenims dalyvauti nuotoliniuose lošimuose. Remiantis įstatymais, trumpiausias apsiribojimo laikotarpis - 6 mėn. Atsiimti pateiktą prašymą arba sutrumpinti jo galiojimo terminą bus galima ne anksčiau kaip po 6 mėn.
2018 m. spalio 31 d. duomenimis, apribojusių savo galimybę lošti asmenų registre įregistruoti 5736 prašymai neleisti lošti ir dalyvauti nuotoliniuose lošimuose (2018 m. rugsėjo 30 d. - 5383).
Nuotoliniuose lošimuose asmuo turi teisę riboti statomų sumų dydžius per tam tikrą laikotarpį arba vieno nenutraukiamo lošimo metu; nustatyti vieno lošimo laiko limitą, kuriam suėjus lošėjui turi būti nutraukta galimybė dalyvauti nuotoliniame lošime.
Pasak diskusijoje dalyvavusių specialistų, šiuo metu Seime svarstomi Lietuvos Respublikos Azartinių lošimų įstatymo pakeitimo projektai, kuriais siūloma nustatyti pažeidžiamiausių visuomenės grupių apsaugos priemones, t. y. griežtą ir aiškų azartinių lošimų reklamos reglamentavimą, draudimą į lošimo automatų ir bingo salonus, lažybų bei totalizatorių punktus įleisti jaunesnius kaip 18 metų asmenis ir reikalavimą registruoti į lošimo vietas įeinančius asmenis. Kitąmet lapkričio mėn. įsigalios teisės aktai įpareigojantys filmuoti lošimo vietas. Taip pat parlamentarai svarstys įstatymo projekto pataisas dėl griežto ir aiškaus azartinių lošimų reklamos reglamentavimo.
Visi diskusijoje dalyvavę specialistai, suinteresuoti užkirsti kelią ir mažinti lošėjų priklausomybę. Renginyje kalbėjo Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Laimutė Matkevičienė, finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė, Lošimų priežiūros tarnybos direktorius Virginijus Daukšys, Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filialo Dienos psichiatrijos skyriaus vedėja, gydytoja-psichiatrė Vilma Andrejauskienė, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro Psichologijos skyriaus socialinė pedagogė Sandra Valantiejienė, Priklausomų asmenų bendruomenės „Aš Esu" vadovas Kun. Kęstutis Dvareckas, reabilitacijos programos vadovas Dmitrijus Škulis.

Pridedama
Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. O. Posaškova)

Daugiau informacijos:
Seimo Pirmininko pavaduotojos patarėja
Evelina Butkutė-Lazdauskienė
Mob. 8 650 48830

 
 
Bendrinti